Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft A zase som o niečo múdrejší

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Projektoru to bude asi jedno . On sa stále chladí vzduchom. Ide o ekonomiku - pri vypínaní sa šetrí el. energia, šetrí sa svetelný zdroj, šetrí sa ventilátor. Na druhej strane - však zapínanie zaťažuje (krátkodobo) zdroj energie, svetelný zdroj (prúdový náraz), ventilátor. Takže podľa mňa - záleží na úvahe. Ak je prestávka medzi hodinami 5-10min - nechať bežať, pri prestávke 10-15min vypnúť, aby sa čiastočne ochladilo to, čo neobsiahne ventilátor.
    Takže to vychádza na 2 zapnutia a 2 vypnutia.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    eliška1 Ďakujem za odpoveď , ide však o zapnutie a vypnutie 6x zapnúť
    a 6x vypnúť od rána siedmej do dvanástej
    misoft Zapni ráno až do veľkej prestávky, cez ňu nechaj vypnutý a zapni znova. Vypneš o dvanástej a basta!
    A ešte ma napadlo - nedá sa na projektore svetelný zdroj vypnúť a projektor by zostal zapnutý (samostatné spínanie svetla....)
    eliška1 Nie práve to sa nedá na susedných to ide, ale v mojej tirede nie
    misoft Tak ho nechaj zapnutý stále - veď predsa nie je tvoj
      zbaliť

    Dobrý deň, chcela by som vedieť, či mám dataprojektor EPSON vypínať po každej hodine, alebo je lepšie nechať ho svietiť celé vyučovanie?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.