Zavrieť

Porady

Ako postupovať keď chcem ešte jeden elektromer.

Dobrý deň. Mám otázočku. Chcem si dať namontovať do elektrickej skrinky ešte jeden elektromer.( Nadstavil som dom a chcem tam zvlášť meranie) Skrinku mám v plote, nachystanú aj pre ten druhý elektromer. Viete mi povedať aký je postup a či sa musí platiť nejaký poplatok za pripojenie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    Postup je zhodný ako pri zriaďovaní nového odberného miesta:
    - žiadosť na distribučnú spoločnosť (podľa miesta bydliska) ,ktorá vydá záväzné stanovisko o pripojení - miesto a spôsob pripojenia a technické podmienky a požiadavky na pripojenie. ( predložiť vlastnícky doklad , stavebné povolenie.....)
    - podľa tohto stanoviska dať vypracovať projekt, dať na posúdenie ...
    - podľa posúdeného projektu zhotoviť prípojku
    - revízna správa .
    - zaplatenie prípojovacieho poplatku
    - žiadosť o pripojenie.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    sosi666 OK, vďaka. Ja tento postup poznám, ale načo by som znovu prechádzal touto tortúrou, keď by bolo jednoduchšie si namontovať podružné meranie a vyhnúť sa tak papierovej byrokracii.Ja projekt aj ostatné mám to som potreboval k stavebnému povoleniu nadstavby, dokonca mi ony ten projekt schválili, ale nejde mi do hlavy, načo by som znovu platil pripojovací poplatok, keď ja už odberné miesto mám, schválili mi že sa naňho môžem pripojiť. Stačí len prísť, namontovať do skrinky ďalší elektromer a je to.
    Lebo u plynárov to presne takto isto fungovalo.Schváli mi projekt k nadstavbe aj s prípojkou. Mám dvoje hodiny, dal som žiadosť, prišli, nahodili druhé hodiny a išli preč. žiadny poplatok, nič.
    julysak distribúciu zaujímajú drôty po hodiny (a aká je za nimi spotreba)

    nie či si ty vo svojich rozvodoch niečo meriaš, alebo nemeriaš = kúp si starší elektromer / zapoj a meraj

    toť vsjo
    pokiaľ teda to poschodie nechce byť ako samostatné OM

    ale to by stačilo dohodnúť s predajcom, že cez tvoju prípojku budú dodávať aj jemu (pokiaľ kapacitne stačí )
    canbo Potom je potrebné presnejší popis v otázke.
    S podružným meraním pri štandardnej prípojke ( 25A istič) na dom pri zriadení nieje problém, ale problémy nastanú až pri užívaní., hlvane je potrebné počítať 3kW bojler 1 a 3kW bojler 2 vyhodí istič 25A.
    To isté šporáky v kuchyni . Nie vždy je možne dobe rozdeliť záťaž.
    A problémy pri rozučtovaní : podružný elektromer je tiež spotrebič a niejaký ten Wat spotrebuje.
    canbo podružne meranie je možne, ale nie vždy vhodné .
    Ak bude plnohodnotný obývací priestor tak nožu nastať problémy : zapojenie bojlera 3kW 1 a 3kW 2 je pravdepodobné že istič 25A vypne, zaroveň to platí u šporákov v kuchyni . Pre normálne fungovanie dvoch normálných rodín je 25A málo.
    Alebo upresniť otázku načo a koľko...
      zbaliť

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Jednoduchšie oproti uplne novej prípojke by to mohlo byť akurát v tom že by sa nemusel ťahať nový kábel od stlpa a využil by sa na napojenie oboch hodín ten pôvodný, samozrejme ak to normy a distributor povolí.
    Moji rodičia to tak majú lebo majú zvlášť dom a dielnu, inak by museli rozkopať ulicu a polovicu dvora.
    julysak My sme ako firma kedysi
    aj dnes v inej firme

    napájali ďalšiu firmu meranú cez podružný elektromer (teraz si dokonca sama odčíta stav / spotrebu, nahlási mi , , ja vypočítam a dám podklad účtovníčke na vystavenie fa )

    obyčajne sa dáva :
    spotreba kWh * priemerná cena za kWh z faktúry* 1,06 (až 1,1)

    sito je offline (nepripojený) sito

    sito
    Keď len elektromer a nie odberné miesto, vec je úplne jednoduchá, len mať ten elektromer a namontovať si ho môžeš aj sám, prípadne kamarát. Len to musí byť za odberným miestom, bude podružný, pomerový, alebo len tak ...

    Aj v dome, byte si môžeš namontovať ku každej zásuvke elektromer, budeš vedieť kde na ktorej si koľko minul, ale zaplatíš za to, čo namerá ten fakturačný na odbernom mieste, že?

    troiac je offline (nepripojený) troiac

    troiac
    Zdravim ja by som si chcel namontovat podruzny elektromer do pivnice v bytovke mam tam urobrnu dielnicku Ako mam postupovat ? Komu to ozmit? Treba niekde podat ziadost napr. bytovy podnik alebo elektrarne a kto mi to moze urobit aby to bolo vsetko v poriadku?
    sito Ak máš elektromer a spoluvlastníci domu ti ho uznajú, budú rešpektovať ním nameranú spotrebu, tak len štatutára, správcu, požiadať aby napočítané náklady naň účtoval len na tvoj byt. Doteraz ich platili, podiel všetci, rovnakým dielom na osobu bývajúcu v byte v osvetlení spoločných priestorov. Možno ťa moc nedodžubú ...
    troiac diki pomohlo mi to este raz dik

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Zodpovedne Ti dajú odpoveď na príslušnom kontaktnom mieste ...

    Alebo viď ( napríklad )

    http://www.vse.sk/wps/portal/vse/dom...TUlVCREIxT0Yw/

    Ako postupovať keď chcem ešte jeden elektromer.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.