Zavrieť

Porady

Zapojenie svetla k elektromotoru posuvnej brány

Dobry den, vedeli by ste mi poradit, ako je najvhodnejsie pripojit reflektor ktory by bol zapojeny na 12V vyvod z elektromotora pre majak k posuvnej brane? Asi je tu moznost pripojit priamo LED reflektor na 12V, lenze tieto su relativne slabe resp. drahe.
Je ale aj moznost napojit klasicky reflektor na stalych 230V a nechat to tym 12V vystupom na majak zopinat? Co je k tomu najvhodnejsie? Podotykam ze vsetko musi byt odolne (vodotesne) pretoze to bude pod holym nebom.

Nevyznam sa az tak do elektriky tak zistujem dopredu aby som vedel co vsetko potrebujem pred zapojenim kupit (pripadne aj odkaz na produkt napr.z Hagardu). Bude mi to zapajat znamy, ktory robieval elektriku tak prosim nepiste rady typu "zver to elektrikarovi a on Ti povie co presne treba".

No a este ak by sa dalo, tak doplnit to svetlo o svetelny senzor by nemal byt problem aby to zbytocne neslo aj cez den, ale rad by som tam zapojil v tom druhom pripade aj nejaky oneskorovac, ktory by svietil povedzme este 2 minuty po zavreti brany.

Dakujem za rady
Naposledy upravil Michael0 : 18.10.13 at 15:22 Dôvod: doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Načo tak zložito ? Veď máš 150 alebo 300 W reflektory na 220 aj so snímačom pohybu. Takže stačí snímač natočiť ta také miesto kde pri otv/zatv je pohyb a napojiť nezávisle na 220. Dá sa nastaviť aj čas aj svetelnosť a stojí to bagateľ a môže na to pršať.
    Michael0 Toto bohuzial nie je mozne pretoze pohybovy senzor by sa zapinal pri kazdom pohybe rastlin vo vetre resp. domacich zvierat v priestore. Potrebujem to riesit cez ten vystup na signalizacny majak. Okrem toho chcem osvetlit priestor pred aj za branou a za branou by zas pohybovy senzor zopinali auta chodiace po ceste pred branou.
    ...ale mozno by to slo ak by som pohybovy snimac dal zvlast povedzme 10 cm oproti brane a tym padom by zareagoval iba pri pohybe brany.
    lubko6394 Však ten senzor je otočný a sklopný a dá sa aj odmontovať. Keď to preženiem tak ho predĺžim aj o 3 m a spínať bude z WC misy a svietiť na plote. Čidlo daj 10 cm od brány 30 cm od zeme a nasmeruj k zemi a reflektor tam kde potrebuješ.

    canbo je offline (nepripojený) canbo

    canbo
    je možnosť zapojiť reflektor na signalizačný maják , najlepšie cez časový spínač deň noc , alebo súmrakový spínač.
    Michael0 Ved to chcem, ale ako ked motor ma vystup na 12V? No a okrem toho by som chcel, aby svetlo svietilo povedzme este 2 minuty po zavreti brany, ale ten vystup na majak zhasne hned ako sa brana zatvori.

    Zapojenie svetla k elektromotoru posuvnej brány

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.