Zavrieť

Porady

Koľko kapusty do suda?

Viete poradiť, aké množstvo nakrájanej kapusty, koľko kg treba na natlačenie do 25 kg súdka? Ďakujem.
buchač Veľa .........
babka - ježibabka Približne 1 kg narezanej na liter. Takže asi 25 kg. Kúp si radšej o niečo viacej. Dáš do pohárov, alebo urobíš čalamádu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Čerstvá skúsenosť - do 12 l súdka 15 kg kapusty - poradila teta na trhu, a tak aj bolo. T.j. o 3 kg viac, ako bol objem súdka v litroch. Hlávky boli kvalitné, husté. Niečo sa síce muselo potom odobrať, aby sa zmestili doštičky a kameň na zaťaženie, ale zasa bolo na kapustníky a kapustovú polievku... Mńam.
    Naposledy upravil Oliwa : 01.11.13 at 16:18

    Ludmiiilka je offline (nepripojený) Ludmiiilka

    Ludmiiilka
    to záleží od objemu súdka, ja mám taký vačší 40 litrový sud a tam dávam tak 18-25 hlávok kapusty, podľa veľkosti
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viktorviktor keď má objem na 25 kg tak 25, alebo súdok váži 25, no objem záleží potom od použitého materiálu :-)
    Príroda no veru nie, vyskúšala soma a do 27 L suda sa vojde najmenej 35 kg narezanej kapusty...
    viktorviktor čo veru nie, keď máš sud na 35 kilo, tak tam vojde 35,
      zbaliť

    Sarlotka je offline (nepripojený) Sarlotka

    Sarlotka
    do 35 kg sme natlacili 30kg ostala tam rezerva na zatazenie kamenom a aby pri kvaseni nevytekala .... ja zboznujem kapustu aj vsetky jedla s kyslou kapustou... uz sa neviem dockat kedy vykvasi...
    Oliwa Tu niečo nesedí... Objem suda v kg? A nie sú tie čísla náhodou naopak? Že do 30 l ste dali 35 kg kapusty? Žeby rezerva až 5 kg kapusty?
    Sarlotka jaj jasne ano do 35 l sudu 30 kg... a ostalo miesto na kamen na zatazenie, ale je pravda ze to tlacila moja mamka zienka... ale mame skusenosti ze ona dost zvacsi objem pri kvaseni uz nam aj vyteka...ale ako citam tak asi mame fakt malo sily, ze vsetci daju o par kg viac ako je litrov sudu..:

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    jeden liter vody sa má hmotnosť cca jeden kg, jeden kg kapusty nikdy nie je jeden liter ale o niečo menej pretože kapusta okrem tekutiny ktorá má mernú hmotnosť podobnú vode, obsahuje pevné časti ktoré majú podstatne menšiu mernú hmotnosť ako voda. ale zase soľ má vyššiu mernú hmotnosť takže to vychádza približne že jeden kg natlačenej kapusty má objem cca 1 dm3 to je jeden liter. a ešte ak výrobca uvádza objem 10, či 15 l ak tam nie ryska alebo si to fyzicky neodmeriame tak nevieme pokiaľ ten objem myslel.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Do 20 litroveho bežne kupujem 25 kg nakrájanej kapusty.
    A zmestilo by sa ešte o kilo - dve aj viac.
    olybaba ... objem kapusty sa po zasoleni zmensi, niekedy aj o 1/3 ... dolezity je aj druh nakladanej kapusty, do suda je najlepsie kupovat uz tzv.zimnu kapustu, poznat ju podla toho, ze hlavka je tazsia a ma hustejsie listy ...

    Koľko kapusty do suda?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.