Zavrieť

Porady

Počet dní nároku na vyšetrenie u lekára - PP od 1.5.2013

Zamestnakyňa nastúpila do PP 01.05.13. Na koľko dní do konca roka má nárok na vyšetrenie u lekára, prosím?
Ďakujem
LJ
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    na toľko, ako máte vo vašich interných predpisoch zakotvené. Môže to byť 7 dní, ale aj (4- zle) 5.
    Naposledy upravil tictac7 : 23.10.13 at 11:18 Dôvod: zlý výpočet-počet mesiacov
    Katy a R mne vychádza : max 7 - alebo aj max 5 ..
    tictac7 ...hmmm, opravujem - neviem počítať - rátala som len 7 mesiacov

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    za rok je nárok na 7 dní, takže alikvotnu časť prislúchajúcu počtu mesiacov, ktoré u vás odpracoval
    Katy a R takto určite nie! - viď ZP

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Čo na to §141 ZP:
    (6) Zamestnávateľ môže určiť, že ak pracovný pomer zamestnanca vznikol v priebehu kalendárneho roka, pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodov uvedených v odseku 2 písm. a) prvom bode a písm. c) prvom bode sa poskytne v rozsahu najmenej jednej tretiny nároku za kalendárny rok za každú začatú tretinu kalendárneho roka trvania pracovného pomeru. Celkový nárok podľa prvej vety sa zaokrúhli na celé kalendárne dni nahor.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mapope Veď práve, že som si to nevedala vyrátať, tak som sa obrátila sem. T.z. že 7 dní x 2/3 = 5 dní????
    mapope Interné predpisy nemáme, držím sa len ZP.
    Katy a R ak to nemáte v IP .. tak by mal byť podľa mňa celý nárok 7 dní (ak teda zamestnávateľ neurčil krátenie podľa tretín!)
    tictac7 tak, ako píše Katy a R, pokiaľ nemáte v internom predpise určené inak, alebo interný predpis na to ani nemáte, tak jej patrí celých 7 dní aj keby nastúpila 23.12.
      zbaliť

    Počet dní nároku na vyšetrenie u lekára - PP od 1.5.2013

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.