Zavrieť

Porady

Aké sú aktuálne ceny za stierkovanie a veci s tým súvisiace?

Prípadne môžete odporučiť niekoho. Jedná sa o Zvolen, 3i byt, vrátane stropov.
Naposledy upravil worker falcon : 24.10.13 at 07:37
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    logo
    Ladislav Pejko
    5,00-6,00 € na hod. je bežná taxa pre omietkára, pomocník má menej a ten materiál treba aj doviezť a vyniesť, ďalej je rozdiel, či si dáš obnoviť iba povrch steny 2 mm materiálom alebo sa steny a stropy zrovnajú do vodováhy aj 3 cm materiálu...Cena stierkovania začína na 6,00/m2, kompletná oprava omietky ale môže vyjsť na 14,00/m2, obe ceny sú vr. materiálu...K tomu ešte patrí oškrabanie starej maľovky príp. tapiet a neutralizácia lepidla...a samozrejme poriadne zalepiť okná, dvere a ostatné zariadenie čo nechceš zničiť, a to takisto stojí peniaze a čas, ktorý treba zaplatiť.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    worker falcon tak konečne sa našiel niekto, kto by aj konkrétne odpovedal. Jedno upresnenie - čo je "neutralizácia lepidla"? A za škrabanie maľovky je aká sadzba? Moc dobre to nejde, tak či sa mi to oplatí robiť samému, alebo to zaplatiť profíkovi.
    lapejko za škrabanie je cena do 1 €/m2, to ale neplatí pre vápenné a disperzné farby, tam je to hodinovka alebo rodinná brigáda, tapetové lepidlo sa musí zmyť, inak znehodnotí ďalšie vrstvy, je ako neviditeľná hlinková maľba.
    worker falcon takže byt mám spravený - zohnal som relatívne dobrú ponuku - to je na posúdenie. Práca veľmi pekná, fakt sa s tým chalan vyhral. Ceny v €/m2 - sieťkovanie steny - 3€, sieťkovanie stropy - 4€, stierka steny - 5€, stierka stropy - 6€, rohové lišty - 4€/m, vysprávky rýh po elektrikároch - 1€/bm. ceny sú bez materiálu samozrejme.
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    worker falcon googliť viem aj ja. Škoda, že dané služby nie sú obsiahnuté na heureka.sk, prípadne v iných porovnávačoch... A ceny malých živnostníkov google vôbec nenájde. Odporúčať osvedčených už vôbec nevie. Preto hľadám aj takýmto spôsobom.
    Peggynka Môžem ťa ubezpečiť,že ceny malých živnostníkov sa neodlišujú od cien firiem (vlastná skúsenosť).
    worker falcon ale za opýtanie predsa nič nedám. Okrem toho, hádzať všetkých do jedného vreca nie je najlepšie. V rámci SR sa určite nájde niekoľko ľudí, čo vyčnievajú z radu. A tých sa pokúšam nájsť. Nemaj mi to za zlé.

    A čo sa týka cien, je to vždy o ponuke a dopyte. Keď nie je dopyt ochotný akceptovať cenu, čo mu ponúka x živnostníkov, tak bude hľadať ďalej. Skôr či neskôr nájde takého, ktorý bude práve vtedy dlhšie bez zákazky a pristúpi aj na ceny, ktoré je dopyt ochotný akceptovať. Samozrejme je to o čase, odsledovaní kvality a pod. Keď to dopyt rieši na poslednú chvíľu, tak samozrejme nemá toľko možností.
    Peggynka To áno,lenže v mojom okolí sú všetci zazmluvnení už od januára (na leto).A po ochladení si obmedzený teplotou,kedy sa môžu ešte robiť tieto práce.Sused robil sokel a bolo vlhko,neschlo,ráno pozerá a všetko sa mu zviezlo dole (omietka).Myslíš,že by ti majster dal záruku na kvalitu,keby si ho tlačil v tomto počasí robiť fasádu ?
    U nás taká nezamestnanosť nieje,ako píše buchač,majstra na hodinovku nenájdeš,ale mal by si vidieť tú turbo rýchlosť,keď pracujú na m2.Ja som si to u jednych odsledovala,vyšlo mi 20€/hod.Veru tak.A to mali na stavbe komplet materiál,čiže žiadne dovozy a nákupy.
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Ceny sú buď podľa m2 , alebo hodinovka ...

    Ako peggy píše , tak aj ja mám čerstvú skúsenosť .
    Platil som za hodinovku , respektíve na deň - 35 € ...

    Ale mám ciťáka , že už asi nikdy viac ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    worker falcon na deň 35 €, alebo na hodinu 35 €? aká bola výkonnosť? koľko to vyšlo v prepočte na štvorec?
    buchač Máš napísané .
    Na deň 35 € . Ale je pravdou , že v obci mojej chalupy je solídna nezamestnanosť . Tých cca 5 € na hodinu je kráľovská cifra .
    Výkonnosť ušla .
    Technologické postupy sa musia dodržať .
    Neprepočítaval som a ani nemienim ...
    Ale namakal som sa statočne , nakoľko som chcel ušetriť a preto som robil hantlagera ...

    Zaobstarať materiál , kúpiť , doviezť .
    Následne pripraviť plochy - oškrabať , miešať , nosiť , upratovať , umývať ...
    Ber aj to v úvahu , že ak dáš firme zákazku , tak toto všetko je v tej cene za m2 ...

    Keby som dal firme , zaplatím a nestarám sa o nič ...maximálne dodrbem za zle vykonanú prácu .
    worker falcon čítať viem, ale nechcelo sa mi veriť, že 35€ na deň A fajn, keď to vyhovovalo robošom aj tebe.

    Firma alebo živnostník si do ceny zahrnie aj všetko, čo píšeš. Ale osobitne od ceny za štvorec. Napr. cena za meter stierky môže byť 4€, ale za rohovú lištu naúčtujú 2€/m, za škrabanie farby 2 €/m2, penetrovanie 0,5€/m2, sieťkovanie 2€/m2. Plus príplatky za strop. Upratovanie a umývanie veľmi nehrozí, resp. iba pri väčších firmách. Preto to nie je také jednoduché s hľadaním cien a výhodných ponúk.
      zbaliť

    Aké sú aktuálne ceny za stierkovanie a veci s tým súvisiace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.