Zavrieť

Porady

Čo ma bude stáť založenie a 1. rok vlastnenia SRO?

Dobrý deň, píšem tu, lebo som nenašiel info o daných veciach na tomto fóre z posledného obdobia, mohli sa veci zmeniť. Ak plánujem založiť s 2 kamarátmi sro, kde by sme boli ako spoločníci bez zamestnancov, koľko stojí založenie a matie takejto sro na 1 rok (+ záväzky z tohto roka) a jediný výdavok by bola kúpa webstránky?

Založenie:
+ 0€ do 1.12.2013 na ZI
+ suma za založenie SRO (cca 350€)

Ostatné
+ suma za vedenie účtovníctva
+ nákup webu- 20€
+ 22% daň zo zisku na konci roka
+ odvod do rezervného fondu
+ 10% na ZP zo zdaneného zisku
+ 0€ do SP

Je to všetko? Ďakujem za všetky seriózne odpovede.
Naposledy upravil Garconko : 01.11.13 at 09:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dobrý deň, píšem tu, lebo som nenašiel info o daných veciach na tomto fóre z posledného obdobia, mohli sa veci zmeniť. Ak plánujem založiť s 2 kamarátmi sro, kde by sme boli ako spoločníci bez zamestnancov, koľko stojí založenie a matie takejto sro na 1 rok (+ záväzky z tohto roka) a jediný výdavok by bola kúpa webstránky?


    Vybavte si živnostenský list.

    Netuším z akého dôvodu treba zakladať SRO na jeden rok. Potom čo? Zrušíš SRO? Alebo predáš? Komu?
    Naposledy upravil marjankaj : 01.11.13 at 13:48
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Garconko a k otázke mi môžte odpovedať? :-) ďakujem.
    marjankaj Keď tam doplníš príjmy tak áno.
    Ale to by si mal vedieť zrátať aj sám na kalkulačke.
    Garconko Nemám potuchy, veštec nie som :-), preto som nechal % vyjadrenia, to by malo stačiť.
    marjankaj Ale toto je porada a nie veštiareň
    Ako zistíme napríklad 22% daň zo zisku?
    Môže to byť 22 € ale aj 22 000 000 €
    Garconko Preto je aj ÁNO odpoveď na 22%, chápem, že sa tu nedá hovoriť v absolútnych číslach. zaujíma ma, či sú tam mimo uvedených nejaké iné výdavky/náklady. Ďakujem za Váš čas.
    marjankaj Otázka: Čo ťa bude stáť založenie a 1. rok vlastnenia SRO?
    Odpoveď: ÁNO.
    Fakt celkom jednoduché.
    Garconko Ale no, ved viete, ako to myslím :-)
    marjankaj Áno aj.
    Garconko Vďaka za nič :-), priamou odpoveďou na otázku sa vyznačujú ľudia, čo danej veci aj rozumejú .-)
    nika.sum ako vam moze niekto na vasu otazku este priamejsie odpovedat,ked nevieme nic blizsie o vasom podnikani, podla toho co budete robit, podla toho budu vase naklady a vynosy
      zbaliť

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    neviem, kde si zobral 0 EUR základné imanie, ZI je 5000 EUR, ktoré síce môžeš vložiť do pokladne, ale musíš ich mať. Od 1.12.2013 vrátane preukázania na BÚ. Ešte by som pridal okolo 300 EUR za právnika, ktorý Vám urobí spoločenskú zmluvu a 66 EUR kolok. No a zrejme sa Vás bude týkať aj minimálna daň vo výške 1000 EUR/ročne - ešte nevieme znenie novely, či aj pre novozaložené s.r.o.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Garconko Ďakujem za odpoveď. Vy máte sro založenú? Skúste ma pochopiť, jeden človek, čo zaladá sročky mi hovorí, že 5000€ mi vôbec do 1.12.2013 na založenie netreba, že min. daň vôbec ešte nebude platiť, Vy hovoríte opak...nepoznám Vás ani jeho, neviem, aký záver si z toho urobiť, komu veriť...chcem sa zaoberať činnosťou, čo ma živí, nie účtovníctvom, no keď vidím, že každý hovorí niečo iné, chápem, prečo je toľko "kvázi" podvodov, keď nik nevie poriadne, čo je pravda, čo nie, toľko môj názor na túto oblasť.
    Braňo je možné, že si zle pochopil to, že netreba Ti peniaze preukazovať, stačilo to "obísť" vyhlásením správcu vkladu, že prevzal 5 tisíc EUR.Nie som si istý, či Ťa zaujímajú reči jedna pani povedala, alebo to, čo je v zákone. O legislatívnych zmenách od 1.1.2014 tu je niekoľko tém.
    eLVe radsej si prebehni ponuky advokatov na zalozenie s.r.o.,moze sa stat, ze za to zaplatis menej, ako ked to robis sam. navyse to mas bez starosti a so zarukou. vtip je v tom, ze oni platia kolok elektronicky v polovicnej vyske, tusim len 165 €, ty sam v plnej. dalsia moznost je kupit hotovu s.r.o., hladaj na webe. ale novu, nie staru, aby si nezdedil nejake skryte dlhy ci exekucie.
    5000 teoreticky potrebujes aj dnes, akurat ze po novom sa to uz bude musiet vkladat na bankovy ucet, teraz staci do pokladne ci "do pokladne" :-)
      zbaliť

    Lusssy je offline (nepripojený) Lusssy

    Lusssy
    Pokiaľ mne je známe, tak ZI 5000€ je už pre túto firmu povinné. Od 1.10.2013 všetky založené firmy musia preukázať ZI do štátnej pokladnice. Avšak, kto požiadal pred týmto dátumom o vydanie živnostenského oprávnenia pre s.r.o., a zápis do obchodného registra zrealizuje do 1.12.2013, ešte ZI poukazovať nikde nemusí, stačí prehlásenie správcu vkladu.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    avalik nemas dobre info - novelu zakona este nepodpisal prezident, ma byt ucinna od 1.12.2013
    Lusssy tak mi povedali na živnostenskom 24.9.2013
    Garconko no vidíte, a čomu teraz veriť? :-) tieto poradne je strata času, ale ďakujem za snahu.
    avalik Lussy, a co maju uradnici zo ZU spolocne so zakladnym imanim sro?
    marjankaj Ak niekto chce založiť SRO na jeden rok, tak to musí mať dobre spočítané, alebo by mal absolvovať nejaké testy v príslušnom zariadení.
      zbaliť

    mr2 je offline (nepripojený) mr2

    som kto som len ma nehodnotte prosim podla mojej gamat"y"ky... :) ...viac mr2
    nezabudni este na to ze ak nemas sidlo na firmu tak ti treba platit nejake virtualne.. a aku dan zavedie dusevny impotent ti tu este nevieme povedat...

    Moja SRO je offline (nepripojený) Moja SRO

    Moja SRO
    Dobrý deň, píšem tu, lebo som nenašiel info o daných veciach na tomto fóre z posledného obdobia, mohli sa veci zmeniť. Ak plánujem založiť s 2 kamarátmi sro, kde by sme boli ako spoločníci bez zamestnancov, koľko stojí založenie a matie takejto sro na 1 rok (+ záväzky z tohto roka) a jediný výdavok by bola kúpa webstránky?

    Založenie:
    + 0€ do 1.12.2013 na ZI do 01.12.2013 nemusíš skladať ZI na bankový účet, ale zaúčtované musí byť
    + suma za založenie SRO (cca 350€) aj menej

    Ostatné
    + suma za vedenie účtovníctva áno
    + nákup webu- 20€ áno
    + 22% daň zo zisku na konci roka 23% DzP PO
    + odvod do rezervného fondu iba ak spoločnosť dosiahne zisk
    + 10% na ZP zo zdaneného zisku ba ak spoločnosť dosiahne zisk
    + 0€ do SP áno

    Je to všetko? Ďakujem za všetky seriózne odpovede.

    V súčasnej situácii, kedy ešte nevieme, v akom znení budú schválené daňové licencie, odporúčam spoločnosť založiť (podpísať zakladateľské doklady) do 30.11.2013 a s podaním Návrh na jej zápis do OR počkať do decembra až februára, príp. podať v decembri s tým, aby bola spoločnosť do OR zapísaná k 01.01.2014.
    Garconko Vďaka moc, konečne normálna odpoveď :-).

    Čo ma bude stáť založenie a 1. rok vlastnenia SRO?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.