Zavrieť

Porady

Aké sú platové podmienky pri diplome s vyznamenaním ( I. aj II. stupeň )?

Prosím Vás, chcela by som sa opýtať, či je niekde v zákone určené aké by mali byť platové podmienky pri ukončení II. stupňa vysokej školy s červeným diplomom. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
8 komentárov     zbaliť
Mila123 chváliš sa? to sa nepatrí.....
pokiaľ ja viem, žiadne výhody nie sú.....
ale stáva sa, že spolužiak, ktorý urobil školu LTT ti bude šéfom s ty iba podriadenou......
komor Nie, to určite nebolo mojim úmyslom, len chcem nájsť spôsob ako môžem odmietnuť prácu s platom 410 eur ( v hrubom ), ktorú mi ponúka úrad, bez toho aby ma z neho vyradili.
Letko Veď choď k potenciálnemu zamestnávateľovi, ktorého ti núka úrad práce a povedz mu, nech ti dá potvrdenie, že ťa neberie, pretože nespĺňaš jeho požiadavky.
marjankaj V prípade že nespĺňa požiadavky, sa môže prihlásiť na rekvalifikačný kurz.
marjankaj A popri škole si nepracovala ako brigádnička? Prax občas býva veľmi užitočná. Ak nie vždy.
Janiela O akom smere VŠ sa tu bavíme????
marjankaj To netušíme. Ale plat jej ponúkli taký nazaujímavý. Veď ide hlavne o to.
komor dakujem za odpovede, popri studiju som pracovala na tpp a skolu som si robila popri praci, takze mam 6,5 rocnu prax v strednom managmente. Problem je v tom ze momentalne sa snazim otvorit si zivnost a vyradenie z uradu prace, by nebol najvhodnejsi krok. Snazim sa najst radu ako by sa to dalo jednoducho a bez nasledkov odmietnut.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Na to zakon nenajdes. To, ze niekto ma cerveny diplom este neznamena, ze dokaze prac.ulohy zvladnut lesie,ako ten bez cerveneho diplomu.

    Nie je lepsie zamestnat sa v ponuknutej praci,kde by si zarobila "iba" 410 €, ako sediet doma a chodit na urad prace?
    A popri tom si hladat lepsie platenu pracu? Ziskas prax a skusenosti, ktore sa ti neskor mozu zist...Kazdy buduci zamestnavatel skor oceni skusenosti a prax, ako cerveny diplom...
    Naposledy upravil arizona : 31.10.13 at 20:46

    Hlasovalo 13 pouzivatelov

    Užitočné (13)
    lujza.j, mareko, Katy a R, Laguna13, Janiela, kn-alka, luja5, srska, Stefan2005, BXLmiami, taiko, avalik, Dáša_
    13
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luja5 Považujem za najlepšiu odpoveď, dala by som aj viackrát užitočné, keby som mohla.
    Janiela Kolegynka z VŠ mala červený diplom a minule ma zarazila otázkou, čo v jednoduchom účtovníctve predstavuje hrubý obrat.
    Červený diplom je na ozdobu, pre rodičov a pre tvoju hrdosť.
    Ak nemáš dosť praxe, červený diplom ti nepomôže. Väčšinu vedomostí v praxi nevyužiješ.
    komor dakujem za odpovede, popri studiju som pracovala na tpp a skolu som si robila popri praci, takze mam 6,5 rocnu prax v strednom managmente. Problem je v tom ze momentalne sa snazim otvorit si zivnost a vyradenie z uradu prace, by nebol najvhodnejsi krok. Snazim sa najst radu ako by sa to dalo jednoducho a bez nasledkov odmietnut, dakujem pekne za pochopenie. S nazorom Arrizony suhlasim ale nie vsak v mojom pripade.
      zbaliť

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    ... bez akéhokoľvek zámeru dotknúť sa niekoho, zadaná otázka ma len utvrdzuje v tom, že naše školstvo je stále veľmi odtrhnuté od reálneho života - ak by tomu tak nebolo, takáto otázka by vôbec nevznikla ...
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    srska stefan, súhlasím.
    je ale namieste otázka či napr. plat účtovníčky v štátnej príspevkovej organizácii 2500 eur nie je tiež "odtrhnutý od reálneho života"
    marjankaj Tiež je z Komjatíc?
    srska to netuším ale neni to v ba :-)
    nika.sum Kto kde davaju tolko? Aj ja chcem :-)
    srska no, velecký do toho pred časom rýpol ale asi ho usmernili
    jslancik súhlas... väčšina žije mimo realitu. Nemôže slečna chcieť nástupný plat v tisíckach eur. Nech by mala aj diamantový diplom so štyrmi hviezdičkami. Ak nie je študovaná v niekoľkých špecifických odboroch, samozrejme. A ak nie je zo spomínaných Komjatíc.

    Slečna môže prijať danú prácu a pred skončením skúšobnej doby - keď dokáže svoje schopnosti - žiadať primerané zvýšenie platu. V opačnom prípade sa opäť stretne s dámami na úrade práce.
    komor dakujem za odpovede, popri studiju som pracovala na tpp a skolu som si robila popri praci, takze mam 6,5 rocnu prax v strednom managmente. Problem je v tom ze momentalne sa snazim otvorit si zivnost a vyradenie z uradu prace, by nebol najvhodnejsi krok. Snazim sa najst radu ako by sa to dalo jednoducho a bez nasledkov odmietnut.
      zbaliť

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    dnes sú v kurze pri stanovení platov iné kritéria. napr. či pochádzaš z komjatic. ak áno - máš vyhrané

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    V zákone č. 4/2005 Z.z. o službách zamestnanosti..., ktorý ustanovuje príslušné podmienky, to nie je určené.
    Podľa uvedeného zákona uchádzač o zamestnanie sa vyradí z evidencie, ak odmietne ponuku alebo nástup do vhodného zamestnania bez vážnych dôvodov (§ 36 ods. 2 písm. b), ods. 4 a ods. 5 písm. a)).
    Aspekty vhodnosti zamestnania sú definované v § 15, vážne dôvody sú taxatívne vymenované v § 36 ods. 4 písm. a) až d). Zákon medzi ne nezaraďuje prospech dosiahnutý na určitom stupni vzdelávania, alebo výšku nástupného platu.
    Podľa ust. § 36 ods. 4 písm. e) posúdenie vážnosti iných dôvodov pre opodstatnené odmietnutie vhodnej práce, ktoré nie sú v zákone taxatívne vymenované, je len v pôsobnosti úradu práce. Zo strany uchádzača o zamestnanie nie je teda na to právny nárok.
    komor dakujem pekne za odpoved, tuto odpoved povazujem za uzitocnu, priamo a vecne odpoveda na moj problem. dakujem.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    moje skúsenosti sú dokonca, že červený diplom dokonca handicap v reálnom živote. Moji spolužiaci, ktorí boli najväčší grázli na škole a učili sa priemerne sa uplatnili v živote lepšie.
    jslancik neschovávali sa za maminkinu sukňu a nešli v zabehnutých koľajach ako väčšina ostatných. Môžeš byť hocijako dobrý, ak o tebe nik nevie a nevieš sa presadiť, je ti to na dve veci.
    Braňo veľmi pekne to definoval Kiyosaki v názve knihy " Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov a dvojkári pre štát. http://www.martinus.sk/?uItem=160534

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Nakoniec si môžeš sama založiť firmu a určiť si plat koľko sama potrebuješ.
    Ak si taká dobrá, tak firma si iste na ten tvoj plat zarobí.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak si do prihlášky uviedla očakávaný plat, tak tých 410 môžeš odmietnuť, veď to nie je primeraná pláca tvojmu vzdelaniu.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    komor ďakujem pekne za odpoveď. Škoda že na úrade to nepovažovali za dostatočný dôvod a musím ísť na druhe výberové kolo. Podľa pracovníčky nemôžem odmietnuť prácu z iného ako zo zdravotného dôvodu.Ak áno budem vyradená.
    taiko je niekde stanovene, aky je suvis medzi vzdelanim a placou?
    avalik nesúhlasím, zákon to neuvádza ako možný dôvod odmietnutia
    marjankaj Ja zase súhlasím s tweety. Teda ak zadávateľke nevadí je bude z evidencie vyradená.
      zbaliť

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    komor (Dnes 08:16) ďakujem pekne za odpoveď. Škoda že na úrade to nepovažovali za dostatočný dôvod a musím ísť na druhe výberové kolo. Podľa pracovníčky nemôžem odmietnuť prácu z iného ako zo zdravotného dôvodu.Ak áno budem vyradená.

    5/2004 Z. z.Zákon o službách zamestnanosti

    § 15
    Vhodné zamestnanie

    (1) Vhodné zamestnanie na účely tohto zákona je zamestnanie, ktoré zohľadňuje zdravotný stav občana, prihliada na niektorú z jeho kvalifikácií, odborné zručnosti alebo druh doteraz vykonávanej práce.

    (2) Vhodné zamestnanie na účely sprostredkovania zamestnania podľa tohto zákona je zamestnanie, v ktorom týždenný pracovný čas nie je kratší ako polovica z ustanoveného týždenného pracovného času.

    (3) Vhodné zamestnanie si občan hľadá sám, za pomoci úradu alebo za pomoci právnickej osoby alebo fyzickej osoby podľa § 11 ods. 2 písm. b) až e).

    Takže ti ostáva jedine absolvovať druhé výberové kolo tak, aby zistili, ze nie si vhodná na ponúkanú pracovnú pozíciu.
    Ale prikláňam sa k názoru arizony, ak nemáš istú inú prácu, radšej za zamestnať aspoň za ponúkaný plat a popri tom hľadať lepšie platenú prácu.

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Nemozes odmietnut. Je ti na... platne, ze si vystudovala s vyznamenanim nieco s cim sa neuplatnis. Moze ta odmietnut zamestnavatel, ze nesplnat jeho poziadavky.

    Laguna13 je offline (nepripojený) Laguna13

    Milované Božie dieťa Laguna13
    Môj syn ukončil vysokú školu s červeným diplomom a celý rok si nevedel nájsť prácu. Ani sám, čo ako sa snažil, ani cez UPSVaR. Keď sa už chystal odísť do Anglicka kosiť trávniky, za svojim bývalým spolužiakom, ktorý bol tiež držiteľom červeného diplomu, prijali ho na doktorandské štúdium. Ja mám však obavy, že aj keď uplynie doba štúdia a pribudne mu ďalší titul, nebude mať väčšie šance zohnať nejakú primeranú prácu tu na Slovensku. Je to veľmi smutné...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.