Zavrieť

Porady

Mám nárok na preplatenie odstupného a celej dovolenky?

So zamestnávateľom sme sa dohodli na 2 mesačnom odstupnom a preplatení dovolenky. Keď zistil, že po návrate z rodičovskej dovolenky je to ,,veľa peňazí,, ako povedal, chce aby som nastúpila. Ako docieliť preplatenie dovolenky aj odstupného, bez nastúpenia spat do práce.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Tweety je offline (nepripojený) Tweety

  Tweety
  Nijako, ak sa na skončení PP nedohodnete, tvoje pracovné zaradenie ostalo, nastúpiť po skončení RD musíš. AK nechceš už tam pracovať, ostáva len dať výpoveď, ale tá je bez odstupného.Nevyčerpanú dovolenku Ti musí preplatiť.
  12 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  zuzanabp Moje zaradenie sa zmenilo, ale je ochotný mi ho naspat poskytnúť aj prac. cas prisposobit kvoli detom, ale nemam zaruku, ze nebude potom odo mna vyzadovat pracovat do 21.hod. Ak dam vypoved bez odstupneho mam nárok na podporu,ako keby slo o rozviazanie dohodou? Dakujem krásne za odpoved.
  Mila123 áno
  Tweety Spôsob skončenia PP nemá nijaký vplyv na podporu.
  ivustek veď skús nastúpiť a uvidíš či podmienky dodrží - výpoveď môžeš dať hocikedy neskôr
  taiko si mi to z jazyka zobrala, ved vypoved moze dat vzdy
  zuzanabp Teda je ochotny mi moje prac. zaradenie poskytnut len pocas vypovednej doby, takze neviem co by bolo pre mna vyhodnejsie, ci cerpat dva dni dovolenky a zvysok si nechat preplatit ak mi to umozni, bez odstupneho odist na up, alebo ist do vypovednej doby, navyse ak dam vypoved , taktiez mi moze dat vypovednu dobu a bez odstupneho, ale zas po pripadnom cerpani PN nemusim cas vypovednej doby odpracovat. Ak je to tak spravne.
  Tweety Už si dostala výpoveď? AK nie, nastúp, a uvidíš, ak hneď dostaneš výpoveď s VD, odstupným, dohodni sa na čerpaní D. Ak výpoveď nedá, o to lepšie.
  zuzanabp Je nejake rozviazanie prac pomeru bez naroku zamestnavatela
  na vypovednu dobu? Odstupne uz zamietol, dovolenku preplati.
  veronikasad § 60 Zákonníka práce - obojstranný súhlas zamestnanca aj zamestnávatela k dohodnutému dňu.
  zuzanabp Cize mam ziadat aby v dohode o rozviazani uviedol §60 (1(, alebo staci ak uviedie ,,bez naroku na odstupne a vypovednu dobu,,? uf dufam, ze to dnes dobre dopadne, dakujem velmi, velmi ste mi pomohli..
  Tweety Ak bude len dohoda bez uvedenia dôvodu, nárok na odstupné nie je, ale ak tam bude z organiz, dôvodov, nárok na odstupné zo zákona vznikne(prečo by sa ho vzdávala). VD pri dohode nie je, PP končí dátumom, ku ktorému sa dohodnete.
  zuzanabp Z organizacnych dovodov to nebude, aby nemusel dat odstupne, takze bez udania dovodu asi.Odpracovanych mam 9 rokov. Ako som pisala poskytne mi to iste miesto s 12 hodinovym prac casom ako predtym, co mne nevyhovuje pri 4 a 2 rocnych detoch. A myslim, ze ani jemu. Neviem ako inak by som este mala narok na odstupne, ked nechcem riskovat VD. Som rada, ze bol ochotny sa dohodnut na dvoch dnoch cerpani dovolenky a zvysok preplati.
    zbaliť

  Mám nárok na preplatenie odstupného a celej dovolenky?

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.