Zavrieť

Porady

Osobné hodnotenie zamestnanca rozpočtovej organizácie

Ako zamestnanec rozpočtovej organizácie mám ako zložku mesačnej mzdy aj osobné hodnotenie, ktoré mi bolo za 16 ročné obdobie práce na tej istej pozícii POSTUPNE zvyšované ne terajšiu úroveň ( cca 100,-€ mes. ) . Nakoľko za toto obdobie som nemal v zamestnaní žiadne vážne problémy ma zaráža prístup zamestnávateľa, keď mi oznámil, že moje ohodnotenie je oproti iným kolegom na porovnateľnej pozícii, (síce v zamestnaneckom pomere o polovicu kratšom) vysoké a od 1.1.2014 mi toto ohodnotenie upraví smerom nadol o – 50,-€ . Je takéto rozhodnutie možné a opodstatnené.? ? ? Je možné sa proti takémuto rozhodnutiu brániť.? ? ?
Považujem to za trest a nie odmenu za dlhoročnú prácu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Diana D je offline (nepripojený) Diana D

    Diana D
    Dobry deň,

    predpokladam, že ste v statnozamestnaneckom pomere podla zakona c. 400/2009 Z. z. alebo v pracovnom pomere ako zamestnanec, vykonavajuci prace vo verejnom zaujme, odmenovanym podla zakona c. 553/2003 Z. z.
    Podla zakona c. 400/2009 Z. z. osobny priplatok mozno zvýšiť, znížiť alebo odňať na základe úrovne kvality plnenia služobných úloh alebo pri zmene štátnozamestnaneckého pomeru.
    Zamestnancovi odmenovanemu podla zakona c. 553/2003 Z. z. na ocenenie mimoriadnych osobných schopností, dosahovaných pracovných výsledkov alebo za vykonávanie práce nad rámec pracovných povinností možno priznať osobný príplatok. O priznaní osobného príplatku, jeho zvýšení, znížení alebo odobratí rozhoduje zamestnávateľ na základe písomného návrhu príslušného vedúceho zamestnanca.
    Odovodnit znizenie osobneho priplatku skutocnostou, ze je v porovnani s kolegami vysoke, je jednoznacne porusenim jedneho i druheho pravneho predpisu.
    Kedze doslo k poruseniu zakona a sucasne k poruseniu Vasich prav a Vas zamestnavatel je evidentne organom verejnej spravy, odporucam podat staznost podla zakona c. 9/2010 Z. z.

    S pozdravom

    D.

    Osobné hodnotenie zamestnanca rozpočtovej organizácie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.