Zavrieť

Porady

3 komentárov     zbaliť
Dáša_ a prečo nechce doplatiť zvyšok? Niečo reklamuje?
Mima Miriam Bednarova nie, iba tvrdí, že časť práce ešte (grafický návrh) ešte nepoužil, že zaplatí až to použije.. pričom ten návrh mi zadal.. ústne..
Mima Miriam Bednarova ale to sa môže stať a nemusí.. ja som už zaplatila DPH a podľa mňa som svoju prácu urobila a mám nárok na celú sumu, aj keď on to použije až neskôr..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

    Ester plus
    Zaplatením faktúry uznal svoj dlh a tým sa predĺžuje doba premlčania pohľadávky.
    Mima Miriam Bednarova Viete mi prosím poradiť, podľa akého paragrafu Obch.z. to je tak? Dakujem.
    Ester plus Premlčanie znamená uplynutie času stanoveného v zákone na vykonanie práva, čo má za následok zánik súdnej
    vymáhateľnosti premlčaného práva. Premlčaním však pohľadávka nezaniká. Všeobecná premlčacia doba u pohľadávok
    z obchodných vzťahov v zmysle Obchodného zákonníka je štvorročná (§ 397) a právo sa premlčuje v tejto lehote, ak
    zákon pre jednotlivé práva nestanovuje osobitnú premlčaciu lehotu. Premlčanie možno oddialiť, ak dlžník svoj dlh uzná
    v zmysle § 323 Obchodného zákonníka. Odo dňa písomného uznania dlhu plynie nová štvorročná premlčacia doba.
    Obchodný zákonník nestanovuje náležitosti uznania dlhu. Je však nevyhnutné, aby záväzok dlžníka bol jednoznačne
    vymedzený výškou a dôvodom s odkazom na príslušnú zmluvu alebo faktúru, prípadne iný preukazný doklad tak, aby
    nemohli vzniknúť pochybnosti, o ktorý záväzok ide. U pohľadávok vzniknutých v zmysle Občianskeho zákonníka je
    premlčacia doba trojročná.

    Ak mi klient zaplatil časť faktúry s variabilným číslom faktúry, uznal ju, ale teraz mi nechce doplatiť zvyšok... podľa akého paragrafu ju musí doplatiť? Je to vôbec tak?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.