Zavrieť

Porady

Notifikácie do nemoty

Nič som neoznačil (aspoň si toho nie som vedomý), napriek tomu mi chodia notifikácie, pričom veľakrát som danú otázku, označenú v notifikácii ani neotvoril.
Pán administrátor, toto je vážne strašná stránka. Nedomyslená a plná nedostatkov.
Pravidlá a tipy
 • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
 • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
 • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
  Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
  Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
  Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
  ❤ Buďte priateľskí ❤
  Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
  Usporiadať podľa času

  Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

  ! Stefan2005
  ... áno, to klikanie do nemoty ma tiež štve - ak si označím tému, že ju chcem sledovať, nesmiem zabudnúť odškrtnúť, aby mi nechodili notifikácie na mail... asi Porada je odmeňovaná aj za počet odoslaných notifikácií, či počet klikov ... inak si neviem vysvetliť, že zaškrtnutím sledovania témy sa mi akutomaticky aktivuje aj nofikácia, hoci ju vôbec nechcem ... ale čo už, tu nejde o komfort užívateľa.
  Richard Je to komfort pre 99% ludí ktorí chcú tému sledovať aj na email, pretože na Poradu chodia nepravidelne. Tí čo chodia pravidelne to majú o jeden klik navyše nekomfortné, ale zároveň majú omnoho menšiu motiváciu sledovať témy keďže sú tu.

  Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

  Žabinka
  môj postreh.. notifikácie mi chodia k témam, do ktorých som prispela napr. pred dvomi rokmi.. je to dosť nelogické a čudné.. skôr by som navrhovala zmeniť systém tak, že každý bude mať možnosť zvoliť si posielanie notifikácie, ak má o to záujem, nie možnosť zrušenia notifikácie - ako je to teraz..
  Richard Áno niečo také pripravujeme. Ale je žiadané aby ti prišla notifikácia na témy kde si písala bez ohľadu veku. Skôr je otázne či sa do starej témy niekto právom ešte zapoji Ak však napíše niečo užitočné tak ti to bez notifikácie "ujde". Veľkú úlohu zohráva samozrejme "aktuálnosť" témy, ale opäť by to mal posúdiť ten čo píše. Rozhodne sa to vzhľadom na počet tém stáva skôr výnimočne...

  Richard je offline (nepripojený) Richard

  admin Richard
  Neviem o tom že by niečo také bolo možné. Bez "akcie" sa notifikácia nenastaví.
  Pozri si tu čo sleduješ:
  http://www.porada.sk/subscription.ph...n&folderid=all

  Ak ti svieti tlačítko "Sledovať" celé na modro tak ti z danej témy prídu len notifikácie ak ide o priamu reakciu na tvoj príspevok (napr. odpoveď na otázku, komentár na tvoju odpoveď).

  Skús odsledovať konkrétny príklad (bez konkrétnych dát sa veci nedajú analyzovať). Takisto neuvádzaš či ide o email alebo notifikáciu tu na webe.

  Pre prípady všeobecných nastavení notifikácií pripravujeme samostatné nastavenie, zatiaľ fungujú "len" princípy ktoré vyhovujú menej aktívnym užívateľom aby im niečo neušlo.
  5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
  Stefan2005 ... "princíp všetko pre menej aktívnych" badám od začiatku novej vizáže... na úkor dlhoročných užívateľov a najmä aktívnych prispievateľov (t.j. tých, ktorých to najviac otravuje).
  Richard Ale no tak... Ako som spomínal vyššie pripravujeme aj všeobecné nastavenie notifikácií, ktoré bude zamerané viac na aktívnych užívateľov. Konkrétne to čo popisuješ je však normálne nastaviť pre väčšinu používateľov. Spravím si štatistiku koľko tém sledujú aktívny členovia. Nevidím na to veľký dôvod keď aktívne sleduješ celú Poradu. Môžem však slúbiť že dám tomu centrálnemu nastaveniu notifikácií prioritu.
  Stefan2005 ... číslo sledovaných u mňa je cez 3.000 - veľa či málo? za 8 rokov a počet príspevkov (nie tém, ktoré som založil) je to málo, lebo kedysi sa automaticky pridávali akonáhle si prispel do danej témy... ale kvôli filozofii čo otázka to nová téma už prakticky nemá význam sa zahltiť sledovanými témami - ešte raz zopakujem - moja aktivita na Porade (ako aj aktivita mnoho mojich obľúbených nickov) neustále klesá aj kvôli spomínanému úbytku komfortu a nastavenej filozofii... ale nič to, rešpektujem, čakajú noví prispievatelia odpovedí.
  ...
  KEJKA mne notifikácie na mail nechodia, mám to nejako centrálne vypnuté a som rada. stovky notifikácií by som nezvládla ani psychicky a asi by mi to aj zahltilo schránku. Notifikácie mám na Porade a to sa dá.
  Dokonca ma už jedna poraďáčka naučila ako sa mám dostať k odkazom.
  Súhlasím so Stefan2005 - je menej komfortu pre aktívnych. Podľa mňa, ak je niekto pasívny, tak mu tie notifikácie tiež môžu komplikovať život, akurát že sa mu to nechce riešiť.
  misoft Dá sa to nastaviť. Ak sa dá Sledovať, vyskočia potom dve okienka - jedno s okom - sledovanie (resp. zrušiť sledovanie) a druhé s obálkou (notifikácie na e-mail, resp. zrušiť notifikácie na e-mail). Stačí tú "obálku" len označiť (ak sa príde kurzorom na to, vysvieti sa červeno s krížikom - klik a je notifikácia zrušená).
    zbaliť

  Notifikácie do nemoty

  Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

  Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.