Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Diana D je offline (nepripojený) Diana D

    Diana D
    Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec vykonáva prácu, je posudzovaný ako práca nadčas (nezapočítava sa do pracovného času zamestnanca).
    Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec nevykonáva prácu, je čas, za ktorý nepatrí zamestnancovi mzda a ani žiadna osobitná náhrada, napr. náhradné voľno.
    Čas strávený na pracovnej ceste mimo rozvrhnutý pracovný čas, počas ktorého zamestnanec nevykonáva prácu, strávený napr. cestovaním, sa vo väzbe na definíciu pracovného času nemôže považovať za pracovný čas z dôvodu, že zamestnanec nevykonáva prácu a neplní povinnosti v súlade s pracovnou zmluvou. Tento čas je iba čas trvania pracovnej cesty strávený cestovaním.
    buchač Postrehol som viac krát otázku - odpoveď v podobnom duchu .
    Pýtam sa teraz laicky :

    Povedzme , že obchodný zástupca má pracovnú dobu 7,00 - 16,00 .
    Sadne ráno do auta a hajde po prevádzkach , ktoré obehne v tom čase . Prevádzky sú ale od seba vzdialené cca 50 - 70 km .
    Navštívy ich 6 - 8 ( viac nestihne ) a všade strávi zo 10 minút . No za volantom strávi zvyšný čas .
    Takže podľa vyššie uvedeného to chápem tak , že v podstate by mal dotyčný zaplatené 1 - 2 hodiny .

    Dobre som pochopil , alebo som za puka ???

    Som obchodný zástupca. Kedy mi zacina pracovný cas ked prídem na prvú prevadzku alebo ak ráno sadnem do auta?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.