Zavrieť

Porady

Existuje nejaká možnosť,napadnúť,alebo čokolvek iné,podpísanú zmluvu pred dokončením?

Ako postupovať ďalej ,ak nemáme finanč.prostriedky na dokončenie diela?Zmluvu sme uzatvarali s pravnikom,nakolko je objednavatelom a uz sme si ju nedali pozrieť inému.To bola chyba,v zmluve nieje nič čo by bolo v náš prospech.Všetko čo dohodli pred podpisom už neplatí,je vôbec možné,aby takto postupoval doktor prav?
Naposledy upravil Studentka33 : 10.11.13 at 21:57
pepsikova ..z toho, čo si tu dala, ti sotva niekto poradí..
arizona .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Indeed oveľa lepšie je čerpať finančne prostriedky POČAS zhotovovania diela formou záloh.....
    Studentka33 Formou zaloh to bolo riešené,no pri poslednej platbe,keďže sme boli vo finančnej a časovej tiesni,nám dal podpisať tlačivo o "prevzati hotovosti"nič čo by nebolo bežné,kto by neveril advokatovy. Neskôr sme zistili,že sme mu podpísali pôžičku.čo dodať?
    pepsikova sotvakto ti uverí, že si podpísala niečo, čo si si poriadne neprečítala..a ešte právnikovi!..v kategorii nedôveryhodných osôb sú spolu s politikmi na prvej priečke!..ten právnik vám asi zálohove peniaze vyplatil,avšak ak videl, že nepokračujete v diele tak, ako bolo dohodnuté, nuž sa obránil-a vyrobil úverovú zmluvu-aby mal buď dielo, alebo peniaze..nič, len zohnať peniaze a dokončiť dielo...
    Studentka33 Dosť tvrdá odpoveď,ale čo človek môže čakať...manžel zmluvu o dielo podpísal aj ako ručitel fyz.osobou.takže peniaze sme nepremrhali ...človeka hneď odsúdia a ani nevedia okolnosti a možnosti v akej situacii sa nachádzal...ale čo môžem čakat od ludí...za chyby sa platí..no niekedy je ta chyba priveľmi drahá...
    Andy Kralik To som jediny ktory nerozumie o co ide? Alebo to je hra a my mame hadat? Kto uhadne zadanie, vyhrava flasu sampanskeho?
    Studentka33 Záleží, čo hladáš...ak potrebuješ,to šampanské kúpiš aj v obchode,ak ovšem vieš čo je šampanké...aby si dlho nehladal.....
      zbaliť

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    To, či existuje nejaká možnosť napadnúť zmluvu viete z tej zmluvy vyčítať len vy, pretože jej plné znenie máte k dispozícii. O. i. zmluva je dobrovoľný akt, s čím obidve strany súhlasili bez nátlaku a rozumeli tomu, čo podpisujú, Ak by ste s čímkoľvek v zmluve nesúhlasili, nerozumeli nejakým ustanoveniam, mali ste výsostné právo zmluvu nepodpísať. Ak si myslíte a viete dokázať, že čokoľvek z tohto bolo porušené, môžte sa súdnou cestou domáhať neplatnosti zmluvy.
    .. ..a prosím bez arogantných poznámok voči Andymu Králikovi, že či vie, čo je šampanské... nie je to hodné rozumného človeka
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Studentka33 Takže najprv ďakujem za odpoveď,...a výsmech voči mojím otázkam...nemožem na to reagovať? ..nechcela som nič,len zopár rád,no mám pocit,že ludske utrpenie...je pre ostatnych zabava...dakujem.
    arizona Studentka33, nikto si z teba posmesky nerobil,ani sa netesil z tojho utrpenia.Len sa ta snazili ludia upozornit, ze si napisala dost nezrozumitelnu otazku,ktorej nerozumeju a na takto polozenu otazku sa poradit a odpovedat neda...prepis tu temu do konkretnej podoby,aby ti ludia vedeli presnejsie odpovedat.
    Studentka33 To uz je dávno prepisané,aby to bolo zrozumitelnejšie..hned ako si mi napisala prvý krat...ale to nič...čítať viem,ako nič z toho mi nepride ako upozornenie...ale už nebudem dalej reagovať,mám pocit že nový ludia tu nemaju čo hladať.Hlavne tí s problémami,nakolko tí bývajú zmätení a zranitelnejší..nik netuší ako sa cíti ten čo píše.možno nieje profik zbehnuty v prave a v paragrafoch...možno je to posledny pokus...ale dakujem za reakciu
    pepsikova ..nikto si tu z teba posmech nerobí,to si ani nikto nedovolí, ale aj tvrdá odpoveď je ešte mierna na to, čo si tu dala..jednou vetou opíšeš, čo sa stalo a ten, kto ti chce aspoň dáko pomôcť si má čo?- prečítať drobné písmenká pod čiarou?..arogantné odpovede idú z tvojej strany voči nám..sa uvedom, ako si vysvetlila svoj problém a potom "poďakuj...z tvojho utrpenia si nikto tu srandu nerobí, to mi možeš veriť,ani sa na ňom nebavíme..naozaj..
    ..ak máš záujem o radu, možeš skopírovať zmluvu skry nacionálie a potom, ak to prečítame, budeme aj my múdrejší aj ty hádam spokojnejšia..
    Studentka33 Dakujem...no bojim sa...kedže ten človek ma ludi všade...zmluvu mam naskenovanu už bez inicialov...ja nemam odvahu ju sem dať...No nemame asi vela šanci..jedina vec čo ma napadla ...po jeho jednani s manželom keď na neho kričal a pred chlapmi na stavbe sa mu vysmieval s jeho finanč.situacie- do ktorej ho dostal on-manžel sa s toho psychicky položil ...Začala som zhanat info o etike a pravidlach advokatov...ak by sa dalo použiť toto..inak po pravnej stranke to má všetko dobre zaopatrene..aj ked klamstvom a manzelovou dôverou..to mi však v ničom nepomože
      zbaliť

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    bez preštudovania pôvodnej zmuly, ktorú ste podpísali sa nikto nepohne. Teraz by to fakt chcelo najsť právnika, aby sa na to pozrel. Aj keď predpokladám, že to bude nepriestrelne urobené.

    Zažila som raz taký prípad, že človek z vyššie spomínanej profesie si takto lacno vybudoval dom - na všetko okamžite uplatňoval reklamácie a tlačil každého do kúta. Žial, aj takí sú...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Studentka33 No je pravda,ze zneuzil co mohol...ide o to,ze to videli aj pravnici..viaceri.No ich reakcie po precitani.Nikto nechce,ze je to komplikovane..no a my sme uz bez fin.prostriedkov.Manzel minul na jeho stavbu aj nasu rezervu..No je to zložitejšie omnoho viac...za chvilku mozeme prist o dom.Znieto neuveritelne,no ja som do toho vstupila velmi neskoro..a ked som sa zacala branit proti jeho postupom..povedal,ze mna zničí a manžela dá zavrieť...preto pisem len utržkoch začala som patrať a prišla na pár vecí...mam strach pretože stavbe rozumiem...,ale podfuky neboli mojou ani manželovou parketou...ale ten čo stojí proti nám..je silný hráč..
    Dáša_ no, viem si predstaviť, čo všetko tam môže byť. Okrem toho, že mu zaplatíte celú stavbu....
    Jedine, čo ma napadá, je medializácia. Ak to videli viacerí právnici a boja sa toho. A aj tá medializácia je dosť na hrane, lebo zrejme má ošetrené aj to.
    Studentka33 No presne viem,to bola moja prvá myšlienka..ked som zistila čo je to zač a čo nás čaká...a že niesme prví...kto prišiel o dom..no sme prvý čo mu za svoje musime postaviť ešte sa zadlžit a este ako bonus bude mať naš dom....No myšlienka porušenia pravidiel a stavovských zakonov,ktoré musia dodržiavať...sa mi zdá schodnejšia..len neviem..niesme jeho klienti..ale pri zmluvach,ktoré pripravoval sme ho brali ako pravnika a aj tak vystupoval keď hovoril čo obsahujú...no teraz keď všetko študujem,nemôžem uveriť čo všetko sme prehliadli....no keď pripišem v akom strese sme sa nachadzali a este som anilen netušila čo je to zač...chyby..chyby..nevedomosť neomluva viem,ale slubila som detom,ze o dom neprídeme..musim bojovat
    Dáša_ len slovo po slove preštudovať zmluvu, či náhodou niekde nie je nejaká štrbina. A potom na hrubé vreco hrubú záplatu....
      zbaliť

    Existuje nejaká možnosť,napadnúť,alebo čokolvek iné,podpísanú zmluvu pred dokončením?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.