Zavrieť

Porady

Môže mi byť nariadená zmena pracovnej zmeny zo dňa na deň?

Konkrétne z poobednej na nočnú zmenu, bez predchádzajúceho upovedomenia zo strany vedúcej a bez následnej diskusie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    zo dňa na deň bez tvojho súhlasu nie......pozri v zákonníku práce
    § 90
    (9) Rozvrhnutie pracovného času je zamestnávateľ povinný oznámiť zamestnancovi najmenej týždeň vopred a s platnosťou najmenej na týždeň.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Alsaia Ďakujem, som to celý deň dnes študovala, musela som to prehliadnúť. Takže ak nesúhlasím, môžem sa na toto odvolať a ísť na svoju pôvodnú zmenu?
    kopretinka ani sa s tebou nepokúšali nejako dohodnúť?
    Alsaia nie, len to bolo oznamene a ked som povedala, ze bohuzial sobotu rano po nocnej mi nejde spoj, ani si nemam zohnat ako odvoz na poslednu chvilu, ze pridem kedykolvek inokedy cez tyzden, tak to bolo odignorovane zo strany veducej.
    kopretinka choď normálne na svoju smenu,ak by ťa potom chceli nejako trestať,môžeš podať podnet na inšpektorát práce za nedodržiavanie zákonníka....ale ja takýto prípad osobne nepoznám,my sa v robote vždy dohodneme,a ak som odmietla,tak sa holt vedenie muselo zariadiť inak...tiež sa boja inšpekcie...Opakovane upozorni nadriadenú,že máš problém so spojmi,a upozorni aj svojho vyššieho nadriadeného,ten možno ani nevie,čo robí táto tvoja vedúca.
      zbaliť

    Môže mi byť nariadená zmena pracovnej zmeny zo dňa na deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.