Zavrieť

Porady

Odstupenie od zmluvy a zaroven storno podmienky?

Dobry den,

je mozne odstupit od zmluvy posla zakona 108/2000 aj vtedy, ak som suhlasil zo storno podmienkami vo vyske 100% sumy za sluzby?

Tzn. objednal som si sluzbu (ubytovanie v hoteli), suhlasil som s tymito storno podmienkami pri rezervacii izby.

Dakujem predom za odpovede
S pozdravom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Áno, je možné odstúpiť od zmluvy, no zároveň musíš zaplatiť pokutu za odstúpenie od nej. S takou dohodou si súhlasil.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nyyankees Vobec tu nevidim moznost ako odpovedat do teny v tejto novej porade. No nevadi.

    Dakujem za odpoved.

    Otazku som formuloval zo strany zakaznika, ak som na strane predajcu, a zakaznik nas podiazal o storno podla tohto zakona, na co by som sa mal odvolat v zamietavej odpovedi?

    Vdaka
    misoft Naznačím to takto: zo strany zákazníka - storno je jeho voľba (nevyužitie služby), ak je zmluvná pokuta, je povinný to zaplatiť.
    Zo strany predajcu: je mu to predsa jedno, či má storno, alebo plnenie služby. Podľa zmluvy je zákazník povinný zaplatiť pokutu 100% . Okrem toho - veď predajca predsa na to ZAROBÍ - dostane storno poplatok 100% a môže túto službu ponúknuť inému.
    kopretinka ty ako poskytovateľ služby si účtuješ za storno pokutu vo výške 100% ceny tej služby?
    Nyyankees Ano, je to jedna z podmienok zvyhodnenej ceny oproti beznej cene.
    kopretinka fúha.....tak to sa mi nezdá veľmi kóšer.....ak by zákazník stornoval 24hodín pred využitím služby,to by som ešte akceptovala.....ale inak nie....je to vôbec v súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa?
    Nyyankees To ja neriesim. Nieje to moja firma a moje podmienky. Ale mimochodom, ked si kupis online letenku alebo listok na vlak, a rozhodnes sa zmluvu zrusit, myslis ze ti vratia peniaze??? Nie. Ale to ma momentalne nezaujima... Riesim to, co je v mojom komente v prispevku pod tymto...
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otazku som formuloval zo strany zakaznika, ak som na strane predajcu, a zakaznik nas podiazal o storno podla tohto zakona, na co by som sa mal odvolat v zamietavej odpovedi?

    Preco by si sa mal odvolat?
    Objednanu sluzbu stornujes a zaroven si podla zmluvy nechavas zmluvnu pokutu ..predpokladam, ze ju mas nejako rezervovanu.
    Ak nie, tak ju ziadas zaplatit, co ale bude na dlhe lakte ...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Nyyankees Sluzba uz bola zaplatena. Myslel som, ako mu sformulovat zamietavu odpoved -na co konkretne sa v nej odvolat...
    ivka70 Na zmluvu.
    Lenze ty nedavas zamietave stanovisko, ty sluzbu stornujes. Ty sil nen na zaklade zmluvy uplatnis storno poplatok.
    A kludne k tomu posli vyuctovaciu fakturu, s tym storno poplatkom.
    Nyyankees Aha, dakujem nemoze sa potom odvolat na ten rovnaky zakon a formulku "Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje"? Dakujem
      zbaliť

    Odstupenie od zmluvy a zaroven storno podmienky?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.