Zavrieť

Porady

Zapáchajúca stena

Ahojte Poraďáci, s manželkou máme problém so zapáchajúcou stenou v našej spálni. Je to stena s oknom takže je bez nábytku, a bez pliesne. Nieje vidieť žiadne fľaky ani mokré mapy. Zápach sa objavuje v období jari a období jesene, keď prší viac dní po sebe. Niekedy je zápach veľmi jemný a cítiť ho len tesne pri stene, no niekedy je tak silný že ho je cítiť v celej miestnosti. Bývame v zateplenej tehlovej bytovke kde pod nami je ešte obchodný priestor (bývalí živnostenský úrad, teraz sklad mesta) a pod ním sú pivnice. V chladných mesiacoch vetráme pravidelne a nárazovo. Na cca 10-15 minút otvárame všetky okná v byte dokorán. v teplejších mesiacoch sa vetrá s pravidla nonstop. Nevieme si poradiť s tým smradom, poradte čo by sme mali vyskúšať?
Vopred ďakujeme za Vaše nápady
4 komentárov     zbaliť
vlado 33 Je ten zápach cítiť za čím?
Skrtel37 Veď práve to je to čo neviem vôbec identifikovať, ale je to taký štipľavý zápach ( ostrý a prenikavý).
vlado 33 Je zápach za čpavkom? (smrdí ako moč).
Skrtel37 Tak to neviem ale striedajú sa dva zápachy, alebo možno je to jeden len raz je prenikavejší a druhý krát je jemnejší. Myslíš že predošlí majitelia mali mačky ? Byt sme kupovali od 80 ročnej babky ktorá potrebovala opateru. Alebo žeby ona ? Ale prečo len jedna stena v jednej izbe ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Ťažko určiť, môže ísť o náter, do ktorého bolo pridané nejaké svinstvo alebo nejaká stará skysnutá farba. V dnešných stavbách sa používa množstvo chémie, napr. smradľavý amoniak , formaldehyd atď. Tvoj problém to nebude, keďže zapácha iba jedna stena. Ja by som oškrabal poriadne farbu, poumýval mydlovou vodou, napenetroval min. 2x, natiahol stierku+ maľbu. Ide to aj z podlahy pri stene?

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Mária27, kukučka, Andy Kralik, afrikánka
    Spam (1)
    3
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Skrtel37 Či to ide aj od podlahy neviem, ale dnes to zistím a zajtra dám vedieť. No a vyzerá to tak že na jar budeme mať brigádu a skúsime tú stenu poriadne oškrabať, odmastiť a premaľovať. Samozrejme že natiahnem aj stierku. Dúfam že to pomôže. Myslíš že bude potrebné zrýpať celú omietku až ku tehle, ak to nepomôže ?
    vlado 33 Myslím, že to nebude nutné, penetráciou zabrániš odparovaniu vlhkosti z muriva a tým aj zápachu v ňom obsiahnutom. Máš viac možnosti, oškrabať ako som písal, môžeš natiahnuť sieťku, lepidlo a zas napenetrovať pred pucovkou. Obiť do tehly a dať sadrokartón priamo na tehlu alebo klasicky na mokro ovakovať na hrubo atď. Ten posledný ti neodporúčam, vysoká vlhkosť, špina. Napadlo ma ešte, či tam niekedy neboli tapety. Dávnejšie sa tapety lepili kostným glejom, ten smrdel ako zdochlina a o skysnutej stene ani nepíšem.
    Skrtel37 No o tapetách neviem nič, ale keď sme maľovali po kúpe bytu tak všade boli supermoderné valčeky. Takže najlepšie by bolo oškrabať starú maľovku, následne dva krát napenetrovať, naťiahnuť sieťku, opäť dva krát napenetrovať, a nakoniec stukovku ? Tak to sa mi pozdáva asi najviac. Ešte sa ťa chcem opýtať čo ak ide zápach aj s tej podlahy pri stene. Mám sa niečoho obávať ? PS: som ti naozaj vďačný že si mi niečo poradil, už nech je jar čo sa do toho budeme môcť pustiť.
    vlado 33 Daj info o podlahe.
    Skrtel37 Takže podlaha nezapácha, máme položenú plávajúcu podlahu na parketách ale myslím si že keby zapáchala aj podlaha tak by to bolo cítiť aj cez plávajúcu podlahu. Ešte by som spomenul že pred cca 1,5 rokom sme kúpili vlhkomer ktorý ukazuje priemerne vlhkosť 45-60%, no keď dlhšie prší tak to niekedy skočí aj na 65-70%. A ešte sa chcem opýtať , že keď oškrabeme tú maľovku a napenetrujeme stenu či je nutná tá stierka a štukovka, alebo to je len na vyrovnanie nerovností po škrabaní maľovky ?
    vlado 33 To záleží od toho, koľko chceš investovať. Videl som steny oškrabané, vyspravené a nie je to žiadna sláva. Ale každý má rôzne nároky na kvalitu, ja by som to nerobil. Môžu sa objaviť lesklé fľaky, nerovnosti po škrabaní atď. Zvoľ si štukovku (tou stierkou som myslel štukovku, zle som sa vyjadril), podľa hrúbky zrna ostatných stien. Tá vlhkosť je ideálna.
    Skrtel37 OK takže 1.) oškrabať 2.) odmastiť jarovou vodou 3.) 2x penetračný náter 4.) sieťka s klebrom 5.) 2x penetračný náter 6.) štukovka 7.) omaľovať . Verím že to pomôže. Ďakujem za radu. Dám vedieť ako to dopadlo keď budeme hotový s prácou a pár dní to otestujeme. No najskôr to vidím až na jar. Odhadujem to na cca 3-4 dni. Ešte raz ĎAKUJEM.
    vlado 33 5.) 1x penetračný náter 7.) 1x penetračný náter, omaľovať
    Skrtel37 OK už je mi to jasné. Veľká vďaka ti vlado 33
      zbaliť

    Sylvia C je offline (nepripojený) Sylvia C

    Sylvia C
    vlado 33




    zdravim je to sicu uz starzia konverzacia, ale vsimla som si, ze si sa pytal, ci je ten zapach akoby cpavok....
    zacali sme malovat, naniesli sme penetraciu a kupili farbu dulux, ale ked sme ju nanasali na stenu, zacitila som,
    ze stena zapacha akoby za cpavkom, je to slaby zapach, ale smrdi takto cela stena... prvy nater sa lepil na valec
    a dal sa uplne olupat. kedze si sa pytal tak konkretne na ten zapach, netusis, co to moze byt?


    Sylvia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.