Zavrieť

Porady

Problém s prijímaním platieb na paypal účte.

Dobrý deň mám problém s prijímaním platby. Posielal som balík kupujúci mi poslal peniaze prišiel mi e mail že mám poslať sledovacie číslo zásielky. Odpoved - pošleme vám peniaze do jedného pracovného dňa a čakám už týždeň a stále nič. Problém mohol nastať ked mi prišiel ten e mail ja som stále nemal potvrdené bankové konto myslím to štvorčlenné číslo čo som mal zadať na paypal ale už som to spravil a stále nič.
Ďakujem za každú odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LeonCupraR je offline (nepripojený) LeonCupraR

    pokúšam sa živiť tým čo ma baví :-) ...viac LeonCupraR
    No píšeš dosť zmätene. Poslal si balík pre zaplatením? "Kupujúci" podmienil platbu číslom zásielky? Vypadá to, že si sa nechal oklamať a skočil si na klasický podvod (JAR...)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tior Nie nie mne prišlo na email že mi poslal dotyčný peniaze ale mám to potvrdiť e mailom naskenovat zasielkový list z pošty a potom mi pripíšu peniaze na paypal po tom ako som odoslal im ten naskenovaný list tak mi odpísali že mi do 24 hodín pripíšu peniaze na paypal ale nestalo sa tak.
    tom32 Napis na paypal, co sa presne deje ti povedia oni, nik iny predsa. Ja som zatial za 10 rokov nemal s paypalom ziaden problem a dostal som aj peniaze spat za nedorucene zasielky od predavajucich kde som bol ja kupujuci. Zrejme je to len nejaka ochrana proti podvodnikom, zalezi asi aky typ konta mas a aky si ho overoval - ak vobec. Neviem ako to funguje dnes, ja som tie roky dozadu tusim dostal list na svoju adresu a tiez som musel potvrdit sumu aku mi poslali na ucet banky. Potom som nikdy pri predaji ani pri kupe problem nemal. Normalne sa spytaj co je s tym paymentom a daju ti vediet.
    duves No ja myslim, že podvodnik vyrobil nejaky mail akože za Paypal a Tior odoslal balik. Ešte ti to nedošlo? Si tak naivný?
      zbaliť

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Ako som sa stal obeťou Nigerijskeho podvodu
    http://www.ephoto.sk/forum/28/7227/a...vodu/strana-1/
    Pozdravujem všetkých a tento príbeh píšem, aby sa ľudia poučili na chybách iných - v tomto prípade mojej.
    Rozhodol som sa predať jeden kinofilmový fotoaparát vrátane dvoch objektívov. Na net som zverejnil svoju ponuku a asi po 7 dňoch sa mi ozvala Natasha Penny z Kanady, ktorá fotoaparát chcela kúpiť pre svoju dcéru žijúcu v GB - v Londýne. Ponúkla mi 300 eur - ja som požadoval 200 eur. Potešilo ma to a cena navyše bola odôvodnená doručovaním do GB. Natasha mi navrhla, že prevod peňazí prebehne cez banku NEW SCOTIA (alebo tak nejako sa volalal) po tom, čo doručím do banky preskenovaný doklad o odoslaní balíku. To sa mi zdalo byť dosť seriózne. Foťak a objektívy som zabalil a poslal na adresu Natashinej dcéry a doklad o poslaní preskenoval a poslal na adresu Natashy a banky a čakal som potvrdzujúcu smsku z mojej banky o doručení peňazí na účet. Namiesto toho mi prišlo z "banky" a následne od Natashy požiadavky, aby som doručil ďalších 200 eúr, pretože minimálna suma, ktorú môže jej banka doručiť na Slovensko na môj účet je 500 eúr, a to na účet jej dcéry v NIGÉRII !!!! a to som už pochopil, že som urobil chybu a trieskal si hlavu o stenu. Akákoľvek snaha o dohodu, aby mi Natasha poslala 300 eúr iným spôsobom alebo vrátila balík, skončila majlom, aby som jej veril, že to sú podmienky banky a nemám sa čoho báť, len musím tých 200 eúr poslať do Nigérie. Keďže som to posielal vo štvrtok pred sviatkami, trklo mi, že v utorok po sviatkoch ešte to cez poštu môžem zastaviť. Rozbehol som sa na poštu a tam mi oznámili, že musím podať žiadosť, zaplatiť 3 eurá a vraj sa to podarí. Dnes som volal na poštu a oznámili mi, že posielanie balíka bolo zastavená a bol poslaný späť na moju adresu. Takže našťastie prišiel som "len" o 19 eúr a 3 eurá za žiadosť o stornovanie doručovania listu. Mal som šťastie - asi aj preto, že boli sviatky. Poučil som sa. Píšem tento mail, aby som iným, rovnako naivným ako ja, som pomohol a budem veľmi rád, keď sa mi to podarí.


    P.s. Následne som si vygooglil, že pani Natasha je známa firma, ktorá robí podvody aj v iných oblastiach, nielen pri nákupe fototechniky, čo ma utvrdilo v tom, že ide o ďalšiu formu nigeríjskeho podvodu
    tom32 neskutocne ako moze byt dnes este niekto taky naivny ba priam az hlupy... ty predavas nejaku vec za 200 eur a ozve sa ti niekto z druheho konca sveta ze to kupi za tristo a ty to ides poslat... akoby nestacil bazos plny slovenskych a ceskych podvodnikov...
    duves To nebola moja skusenost. Našťastie.

    Problém s prijímaním platieb na paypal účte.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.