Zavrieť

Porady

Ako je možné vykonať úpravy bytu a nerušiť susedov?

Zákon 182/1993 § 11 bod (1) Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    expeeert je offline (nepripojený) expeeert

    expeeert
    Ohlásiť resp. vybaviť stav povolenie na zmeny na stavebnom úrade (podľa rozsahu) , robiť ich v bežnom pracovnom čase počas týždňa a je slušné ich na to upozorniť nejakým oznámením.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    počas prerábky vysťahuj všetkých do hotela a nebudeš nikoho rušiť. a nezabudni mi dať neužitočné.

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    Nijako ....kazdy je inac citlivy na hluk....aj ked upozornis nic sa nezmeni...stale ich budes rusit....skoda ze vzdy kazdy zabudne ze uz nieco v byte prerabal....
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    uhliar Navrhujem nasledovné riešenie: v rámci domu alebo sekcie určiť v roku možnosť vykonávať také úpravy len cez obdobie školských prázdnin a v bežnom pracovnom čase. Tak vzniká veľká pravdepodobnosť rušenia menšieho počtu obyvateľľiv domu na hluk.
    lujza.j Hej...asi tazko...u mna v baraku je osadenstvo - starci.......ja mam na haku...v sobotu som si pokladala plavacku.....a navyse pocut prerabku aj z vedlajsej brany....!!
    uhliar existuje organizácia www.potichu.sk ktorá vám vylepší bývanie.
    kopretinka tak nech ti obložia byt zvnútra,aby si nikoho nerušil
    lujza.j Ja este nesedim cely den na zadku na dochodku a pocuvam kde co suchne.....inak ja mam po ruke stuple do usi
    luja5 @ uhliar: Osobne by som taký návrh nepodporila, lebo by som ho považovala za protizákonne obmedzujúci a za diskriminačný. Ale ak by ste vo Vašom dome aj taký návrh väčšinou prijali, čo by ste urobili, keby to menšina porušovala? Alebo keby to nebodaj porušil aj ten, kto pôvodne návrh podporil?
    uhliar Keby nebolo keby ........! Všetko je závislé od tolerancii ľudí, ktorí v určitom spoločenstve bývajú. Vzájomné pochopenie je základom dobrého spulonažívania.
    Lujzi,j Nekomentujem smajlíka z vyplazeným jazykom to svedčí o ... minimálnom nepochpení celej problematike.
    lujza.j Mne o susedoch a pochopeni nehovor....mal si za susedov ciganov?15 ks v 3 izb.byte? Byt plny svabov.....karaoke,futbal o vchodove dvere....na dennom poriadku.....ine " fajnovosti" ciganskeho charakteru....
      zbaliť

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Presne ako povedal expeert. VYbaviť si ohlásenie na miestnom úrade, vylepiť informáciu, že v období od ... do ... budú prebiehať rekonšrukčné práce a tieto robiť mimo hodín nočného kľudu.

    Niektoré obce majú vo VZN uvedené, kedy je možné vykonávať stavebné práce - v ktoré dni a od koľkej do koľkej. Toto dodržiavať - ostatní to budú musieť strpieť.
    vlado 33 To, čo napísal expeeert: Ohlásiť resp. vybaviť stav povolenie na zmeny na stavebnom úrade (podľa rozsahu) , robiť ich v bežnom pracovnom čase počas týždňa a je slušné ich na to upozorniť nejakým oznámením. Požiadať správcu o zvolanie schôdze a dohodnúť vymedzený čas od- do, kedy denne sa budú práce vykonávať.

    Ako je možné vykonať úpravy bytu a nerušiť susedov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.