Zavrieť

Porady

Elektronické podanie výkazu do unionu

Potrebovala by som pomoc s podaním mesačného výkazu elektronicky do UNIONU. Určite sa nájde jedna z Vás, ktorá to vie. Firmu som zaregistrovala, aj zmluvu máme podpísanú od Unionu, ale keď sa prihlásim do konta, tak vôbec nechápem čo a kde mám vypísať. A ešte by som potrebovala poradiť s prehľadom na daňový úrad : zaúčtované a vyplatené zdaniteľné príjmy riadok 0 sa vypĺňa mzda v hrubom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    vojdi do úvodnej stránky UNION klikni na zelenú UNION klikni na online pobočka klikni na "som platiteľ"
    zadaj pridelený Login pod tým Heslo potom pýta PIN zadáš pridelený PIN
    potom vojdeš do mesačného výkazu alebo do oznámenia
    pozor nedávaj desatinné čiarky ale vždy bodky
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    zuzka406 A kde nájdem ten mesačný výkaz?Na ľavo v lište nie je..
    Terezia13 vľavo je "Podacie miesto" klikni
    vľavo je "Prehľad"
    "Podanie"
    "Typovanie" dáš typovanie ponúkne mesač.výkaz alebo oznámenie
    v "Prehľade" si skontroluješ a vytlačíš, že ti akceptovali výkaz
    zuzka406 Jejda, ďakujem pekne..velmi ste mi pomohli, už mi to ide..A počet dní vo výkaze sa píše za celý mesiac- 31 dní, alebo len pracovné dni??
    Terezia13 do Prehľadu na daňový úrad do riadku 0 dávaš hrubý príjem všetkých zamestnancov, za ktorý v tom mesiaci odvádzaš daň
    do výkazu UNION uvádzaš počet kalendárnych dní počet skutočne odpracovaných dní dávaš len dohodárom a tým, čo majú skrátené úväzky, tým tiež len skutočne odpracované dni
    zuzka406 Aha, takže keď je niekto zamestnaný na plovičný úväzok - 4 hodiny denne, tak zadávam len počet odprac. dní?
    tictac7 nie. Ak je to riadny PP, aj keď skrátený úväzok, t.j. nie je to DoVP? DoBČŠ alebo DoPČ, tak sa udáva počet kalendárnych dní, t.j. za 10/2013 to bude 31.
      zbaliť
    zuzka406 Ďakujem..

    Elektronické podanie výkazu do unionu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.