Zavrieť

Porady

Poistné plnenie z PZP a amortizácia

Zdravím, pozerala som, že o tejto téme tu bolo už viac diskusií, ale bohužiaľ, odpoveď na moje otázky som tu nenašla. Ak sa mýlim, tak sa ospravedlňujem za duplicitu.
Včera som sa stala účastníčkou dopravnej nehody, kde bol vinníkom druhý účastník. Moje auto je nepojazdné a jediné poistenie, ktoré mám, je PZP. Škoda na mojom aute sa bude hradiť z vinníkovho PZP. Poisťovňa si započítala amortizáciu a vychádza mi to, že okolo 60% nákladov na opravu si budem znášať sama. Priznávam, pri tej predstave ma oblieva studený pot a som zrelá na porážku, pretože toľko peňazí jednoducho nemám. Dopočula som sa, že existuje spôsob, ako z poisťovne dostať ten rozdiel medzi poistným plnením a skutočnou cenou opravy, takže by mi vinníkove PZP mohlo pokryť celú opravu auta. Malo by ísť o nejakú žiadosť o refundáciu rozdielu nákladov, dačo takého, ale strýčko google v tomto prípade nebol príliš nápomocný... možno budete vy! Prosím, ak máte skúsenosti s uplatňovaním nejakého nároku tohto typu v poisťovni, poraďte!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    ziaden rozdiel nedostanes ...
    rozdiel medzi plnenim z PZP a nákladmi na opravu by ti pokrylo havarijne poistenie, ktore nemas ... tvoja chyba ...

    Martin1310 je offline (nepripojený) Martin1310

    Martin1310
    Ale bubkoch - tvoja chyba
    Vieš si predstaviť ako budeš platit hoci za 15 ročné auto havarijnú poistku a za rok to bude stáť pomali cenu auta ? For je ale v tom že aj na to 15 ročné auto bude cena dielov taká istá ako na nové auto a človek na to jednoducho nemá tak isto ako nemusí mať na havarijnú poistku. No a aj ked toto staršie auto má malú hodnotu tak dovezieš sa na nom tak isto ako na novom.
    Je to vpodstate dalšia z dlhého radu vecí ako donútit človeka stále kupovať nové veci, pretože krivkajúca ekonomika to potrebuje.
    Havarijná poistka je dobrá skôr ked si vyníkom ty, nevinný a poistený by nemal byť v takejto blbej pozícii.

    Niekto kto má nové auto sa do takejto situácie nedostane a čím si to zaslúžil voči tomu čo má staršie auto a už kopec rokov od neho platí poistku.
    bubkoch ano, toto je pripad toho veterana v inej teme co mu mal totalku pri cene auta okolo 300€ ... ale som si isty ze toto nie je ten pripad, vela ludi nezmyselne odmieta havarijmu poistku aj pri 5-8r autach, kde je casova cena stale vysoka a pritom poistne po takej dobe moze byt po rocnych bonusoch uz celkom nizke ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    bubkoch (Včera 22:04) ano, toto je pripad toho veterana v inej teme co mu mal totalku pri cene auta okolo 300€ ... ale som si isty ze toto nie je ten pripad, vela ludi nezmyselne odmieta havarijmu poistku aj pri 5-8r autach, kde je casova cena stale vysoka a pritom poistne po takej dobe moze byt po rocnych bonusoch uz celkom nizke ...
    Ale no táááák .......

    Poniektoré auto sa proste neoplatí havarijne poistiť .
    Výška poistky sa predsa odvíja od OBSTARÁVACEJ HODNOTY vozidla ......či sa mýlim ???
    Zaujímavé , všakže ????

    Svojho času som kúpil mašinu .
    Keď som sa informoval na havarijnú poistku , tak som zdúpnel .
    Výška cifry za poistku bola vyššia , ako cena , ktorú som dal za auto .

    Poistné plnenie z PZP a amortizácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.