Zavrieť

Porady

rozvod a delenie majetku po smrti rodičov.

Po 28 r.manželstve sa chce manželka rozviesť. Máme postavený rodinný dom,
ktorý celý financoval môj otec. Sťahovali sme sa po10 rokoch. Dovtedy sme bývali
u mojich rodičov. Manželka po celú dobu nikde nepracovala. Pracuje posledných
6 rokov. Máme 3 dospelé deti. Vyjadrila sa že sa so mnou rozvedie keď zomrú
moji rodičia. Môže sa obávať pri rozvode na svedectvo otca že celú stavbu financoval on? Môže mať takéto svedectvo nejaký význam keby som chcel aby manželka nezískala nárok na dom?Je to prefíkaná a vypočítavá potvora.
Ak by môj otec( nedajbože) nedožil, zavážilo by po smrti aj jeho svedectvo spísané a podpísané pri plnom vedomí a svedomí u notára? Niekde som sa tu dočítal že darované sa nedelí medzi manželov. Mohol by sa aj tento dom posudzovať ako darované od môjho otca?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    V prvom rade sa bude zisťovať, kto je vlastníkom a kto bol stavebníkom. Darovanie domu asi nedokážeš.
    Pri rozvode sa tiež dokazuje, že ste vôbec nejaké peniaze alebo veci dostali, kto to daroval. Ak teda dar dokážeš, bude plusom svedectvo darcu, že to chcel a dal iba tebe, nie manželke.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    romato ved práve. Na oboch. Ale ja sa nechcem rozviesť.
    misoft Ak máš doklady o tom, že financovanie stavby nebolo z vašich spoločných financií, ale z peňazí inej osoby PRED sobášom - nemá nárok deliť, alebo by musela vrátiť z tohto delenia majetku 1/2 vynaložených nákladov tej tretej osobe (otcovi).
    marjankaj Tak, že by si ovdovel? Aj to by bolo riešenie.
    Tým by si rozvodu zabránil
      zbaliť

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    "...Je to prefíkaná a vypočítavá potvora... po celú dobu nikde nepracovala" tak prečo sa nerozvedieš
    .
    misoft Keby len potvora - zlatokopka to - šak nič nerobila a polovicu domu by chcela.

    rozvod a delenie majetku po smrti rodičov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.