Zavrieť

Porady

digitálna spínacia zásuvka na plynový kotol

v neobývanom dome mám kotol Protherm 24 KW KTV s prietokovým ohrievačom.
Chcel by som pustiť kúrenie tak na 2 hodiny ráno a večer.
Tak som myslel že tam dám na zásuvku kde je napájanie kotla digitálnu spínaciu zásuvku , takže vlastne vypnem alebo zapnem kotol z elektriky touto zásuvkou.Kotol bude nastavený na manuálny režim kúrenia. Môžem to tak urobiť, nebude nejaký problém s kotlom alebo bezpečnosťou kotla ak ho budem vypínať vlastne vypnutím napájania ?

Bohužiaľ s bytovým termostatom ten kotol nejde tak ako by som chcel a toto sa mi nikdy nepodarilo vyriešiť, preto som ho tam ani takto nikdy nepoužíval. S bytovým termostatom sa nedá nastaviť teplota v radiátoroch, nastavuje sa len teplota kedy prechádza z vysokého na nižší výkon a kúri až na prevádzkovú teplotu čo je nejakých 80 st. a radiátory boli stále vriace. Okrem toho v tomto režime má veľmi nízku hysteréziu a stále sa zapína a vypína. Preto kým sa v dome bývalo, šlo to na manuál na ten to ide dobre, len ho neviem ovládať bytovým termostatom. Ideálne by bolo keby že viem termostatom spínať ten spínač automatický režim, manuálny režim. Keďže termostat nieje zapojený tak automatický režim nekúri. Ale to sa asi nedá urobiť , že ?
mr.dred Dobrý je aj priestorový termostat: http://products.ecc.emea.honeywell.c...2uk07r0605.pdf .Má vela režimov,okrem iných aj DOVOLENKA - prázdniny,kde sa dá nastaviť teplota od 5 do 35 stupňov v rozpetí 1 až 99 dní,alebo režim proti zamrnutiu,kde udržuje teplotu 5st..Cena je okolo 60€.
Nastavenie maximálnej teploty vykurovacej vody by sa malo dať nastaviť priamo na peci. Ak je to tá pec čo myslím,tu je k nej návod http://www.protherm.sk/stepone/data/...her_v19_sk.pdf .Tiež[/url] má režim dovolenka a proti zamrznutiu...stačí len správne zapnúť.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petmar je offline (nepripojený) petmar

    petmar
    Na kotol Protherm, trochu iný, mi pred cca 2 rokmi zapojil revízny technik spínanie diaľkovým termostatom tak, že sa rozpína a spína práve vodič k hlavnému vypínaču - teda prakticky ten tvoj prípad by bol ten istý,. Bol som z toho prekvapený, ale funguje to dobre, termostatom môžem všetko ovládať, aj časy, aj teplotu v miestnostiach, ide to super, aj šetrím, len neviem, dokedy to tá pec vydrží...

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Na našom starom PKM je aj termostat na nastavenie požadovanej teploty vody, ešte jeden poistný nastavený na cca 85 stupňov a potom ešte aj spomínaný termostat, ktorého úlohou je zapínať druhý ventil (a tým výkon na 100%).

    Si si istý, že nemáš čím stiahnuť teplotu vody z tých 80 stupňov ???
    tino2 asi takto, na kotli na paneli sú 2 termostaty, jeden na teplotu v radiatoroch a druhý na teplotu pitnej vody v prietokovom ohrievači.
    Ak to ide v režime AUTO, ide podľa priestorového-izbového regulátoru pripojeného na príslušné miesto v kotli. V tomto režime ak je izbový regulátor zopnutý, kotol kúry plným výkonom na teplotu nastavenú potenciometrom na kotli - akože teplota v radiatoroch- a po dosiahnutí tejto teploty sa prepne na polovičný výkon a takto kúri buď až sa nevypne izbový regulátor alebo až nedosiahne max prevádzkovú teplotu kotla , tú mám nastavenú na cca 80 st. Dá sa nastaviť potenciometrom ktorý je schovaný pod panelomAK je izbový stále zopnutý cykluje v krátkych intervaloch, nakoľko sa táto teplota používa aj pre ohrev pitnej vody
    Lenže tento potenciometer ovplyvňuje aj max teplotu kotla pri prietokovom zohrievaní pitnej vody. Takže ho nemôžem moc znížiť a aj keby histárézia je moc nízka.
    DRuhý režim je MAN, vtedy sa izbový nepoužíva a kúri polovičným výkonom na teplotu nastavenú na tom prednom potenciometri na kotly- teplota radiatorov tak ako to má byť. Pri dosiahnutí nastavenej teploty sa vypne. Hysterézia je oveľa dlhšia ako na tom skrytom potenciometri.

    Takže na paneli sú 2 veľké termsotaty, pod krytom jeden veľký - max prevádzková teplota kotla a potom je tam ešte jeden malý, do toho nešahám, ten je poistný -"posledná inštancia"
    lubko6394 Vypnutie ohrevu TUV by nepomohlo ? Potom by si riešil len radiátory.

    digitálna spínacia zásuvka na plynový kotol

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.