Zavrieť

Porady

Ako dlho ma banka pravo spracuvat obnos penazi z eurofondov?

Zdravim vas,
Potrebovala by som surne vediet, ako dlho ma banka pravo spracuvat transakciu z eurofondov kym ju da k dispozicii na ucet. Viem, ze to robia uz mesiac, a my stale nemame tie peniaze k dispozicii. Nie je to sranda, kedze sa nam kopia nezaplatene faktury za material a dodavatelia su uz znacne netrpezlivi. Prosim vas, poradte co najskor.
5 komentárov     zbaliť
tictac7 ...pýtaš sa na medzibankový prevod? ...z akého fondu máš dostať peniaze? prečo? s kým máš zmluvu?
Wendy V.J. Nechcem tu riesit uplne detaily. Ide o to, ze NBS nam tie peniaze previedla uz pred mesiacom do banky. Banka to udajne spracuva a do 30 dni nam to ma pripisat na ucet. Ale chcela som vediet, ci nemam nejaku paku na to, aby som to posurila. Lebo sa mi zda, ze je to uz viac ako 30 dni.
tictac7 ...sorry, ale takto sa Ti fakt nedá poradiť. Neuvedieš žiadne relevantné údaje a chceš radu....
tictac7 "Banka to udajne spracuva a do 30 dni nam to ma pripisat na ucet...sa mi zda, ze je to uz viac ako 30 dni.... " - z toho sa fakt nedá nič vydedukovať. A informácia, že Tebe sa zdá, že je to už viac ako 30 dní je teda tiež dobrá...
pavol54 Ak ti správca eurofondov oznámi že po kontrole dokumentácie atď ti pridelil a poukázal podľa zmluvy tak ich banka nesmie zdržiavať viac ako tri dni, bohužiaľ banku pri fondoch tak rýchlo nezmeníš ale po ukončení operácie jej daj výpoveď. eurofondy sú vždy refundácia takže zdržiava tvoje peniaze, zakrúť jej chvostíkom pýtaj úroky podľa EURIBORU
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Do troch dní, dnes to okrem jednej robia do 24 hodín.

    lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

    lubos.tinak
    Komerčná banka nemá právo zadržiavať finančné prostriedky klienta. Ak bol prevod uskutočnený z banky do banky v rámci vnútroštátneho platobného styku, lehota na pripísanie je D+1 (t.j. do dvoch pracovných dní).

    deeda je offline (nepripojený) deeda

    deeda
    Klasický tuzemský medzibankový prevod trvá max. 3 dni, takže tu je zrejme iný problém. Buď peniaze neposlali, alebo nesedí účet a vrátili. Riešiť treba písomne.

    Ako dlho ma banka pravo spracuvat obnos penazi z eurofondov?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.