Zavrieť

Porady

Kedy obnovovať nájomné zmluvy na pôdu uzatvorené podľa zákona 504/2003 Z.z.

Mala som uzatvorenú nájomnú zmluvu na poľnohospodársku pôdu s poľnohospodárskym družstvom na pôdu podľa zákona 504/2003 Z.z. na dobu určitú - 10 rokov. Táto zmluva mala uvedenú dobu od 1.1.2003 do 31.12.2012. nakoľko podľa mňa doba uplynula v roku 2013 som sa zaujímala, prečo mi nebola poslaná nová zmluva na ďaľšie obdobie a bolo mi povedané, že zmluvu netreba obnovovať, lebo platí podľa §8 uvedeného zákona v nezmenenej forme ďalej, to znamená na ďaľších 10 rokov ako pôvodná, bez toho, že by mi boli povinní posielať novú, alebo nejaké oznámenie. Je to tak, alebo je povinný poľnohospodársky podnik poslať novú zmluvu na ďaľšie obdobie nakoľko ja by som chcela napr. na 5 rokov alebo na dobu neurčitú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubos.tinak je offline (nepripojený) lubos.tinak

    lubos.tinak
    Uvedený postup nebol v rozpore so zákonom 504/2003 Zz, pričom poľnohospodársky podnik využil ustanovenie §12.

    § 12
    Ak prenajímateľ alebo nájomca rok pred uplynutím času, na ktorý bol nájom dohodnutý, písomne nevyzve druhú zmluvnú stranu na vrátenie a prevzatie prenajatého pozemku po skončení nájmu, zmluva sa obnovuje na určitý čas podľa § 8; to neplatí, ak sú predmetom zmluvy o nájme pozemku pozemky, s ktorými Slovenský pozemkový fond (ďalej len "fond") nakladá podľa osobitného predpisu. 11b)




    Z uvedeného vyplýva, že ak chce vlastník ukončiť nájomný vzťah, musí zaslať poľnohospodárskemu podniku výpoveď na vrátenie pozemku vlastníkovi najmenej rok pred ukončením dohodnutého nájomného obdobia.

    Kedy obnovovať nájomné zmluvy na pôdu uzatvorené podľa zákona 504/2003 Z.z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.