Zavrieť

Porady

6 komentárov     zbaliť
Tweety Prečo ďalšia rovnaká otázka? Odpoveď si už dostal.
AnjelikAny Prepac ale toto "Podľa mňa to nie je možné." nie je pre mna jednoznacna odpoved.
marjankaj A prečo v inej téme píšeš, že to možné je?
AnjelikAny Kde je napisane ze je to mozne?
marjankaj Tu si písal, či to je nejakým zákonom zakázané.
http://www.porada.sk/t228447-nakup-s...ml#post2440738
marjankaj Pôvodne si sa pýtal, či možno kúpiť
Nespomínal si náklady.
Tak si kúp stravné lístky od jednej z tých piatich spoločností, ktoré si na to vytvorili monopol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    AnjelikAny Ved o to ide. Moze restauracia - platca DPH, vystavit fakturu na stravu s 0% DPH?
    marjankaj Prečo faktúru na stravu?
    Ak potrebujem rozmeniť 100 € na drobné, tak mi to v reštaurácii čašník môže zameniť.
    Tak isto ak by som chcel stravné lístky, tak prečo by čašník nemohol tie lístky vymeniť za peniaze?
    Jediný komu by to mohlo vadiť sú tí vydávatelia stravných lístkov.
    Stále neviem pochopiť, že im štát takúto zlatú baňu povolil.
    To je ako kedysi BONY v TUZEXE.
    AnjelikAny No ale ja potrebujem do nakladov denne stravu za 4€ a nie vzdy to prejem ale ak kupim listky mozem ich potom minut hocikde na potraviny.
    ilona Učtujem takéto zariadenie a vôbec neviem o akej zlatej bani hovoríš. Reštaurácia vystaví faktúru na lístky ktoré si zamestnávateľ kúpi, on ich zaplatí a zamestnanci chodia na stravu keď potrebujú.Keď platia lístkami normálne sa to nahadzuje na kasu, ako ostatné lístky.Funguje to takto už 20 rokov a nikto sa na tom nepozastavil.
    marjankaj Kto tu hovorí o reštaurácii:
    Tie spoločnosti Edenred, DOXX, Vaša stravovacia a ďalšie snáď varia?
    Tí iba predávajú a vykupujú papieriky a účtujú si za to percentá.
    Skoro ako národná banka.
      zbaliť

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja nevidím dôvod, prečo by nemohla reštaurácia mať svoje vlastné lístky. Poznám viac takých prípadov kde si nechajú natlačiť svoje lístky a zamestnávatelia ich kúpia pre svojích zamestnancov. Je pravda, že tieto lístky neplatia v iných zariadeniach ako od stravovacích spoločností, ale má to zase výhodu, že neplatia sa žiadne poplatky ako strav. spoločnostiam, len skutočná hodnota lístka. Neviem prečo by reštaurácia nemala vystaviť doklad, predsa je to na každom zamestnávateľovi aby to mal v nákladoch.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Stefan2005 ... tak je, keď odpovedajúci si musí domyslieť zadanie... o aké lístky ide, či emitované distribučnými spoločnosťami, či vydané stravovacími zariadeniami....
    marjankaj Veď to je z otázky jasné.
    Hosť v reštike zaplatí stravným lístkom(je jedno akým trebárs DOXX). A zadávateľ by ten lístok chcel kúpiť, aby si to mohol uplatniť v nákladoch.
    ilona Že niekto chce kúpiť takéto stravné lístky to ma naozaj vôbec nenapadlo.
    Stefan2005 ... asi to nebolo z otázky také zrejme, viď reakciu Ilony.
    marjankaj Veď to nie je jediný prípad, čo sa niekto pýta takéto debiliny.
      zbaliť

    Moze SZCO kupit stravne listky od restauracie kde nimi platia ich zakaznici?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.