Zavrieť

Porady

Ako získať výživné na dieťa?

Nemá niekto skúsenosť? V roku 2005 bol môj syn rozhodnutím súdu pridelený po rozvode do starostlivosti otcovi. Syn ale celú dobu po rozvode, cca 8 rokov od rozvodu býva so mnou, starám sa o neho výlučne ja. Bývalý na neho poberá ešte aj prídavky na dieťa. Približne 2-3 roky mi nosí 60 euro mesačne. Keď si odčítam tie prídavky, čo na neho poberá, je to 37 euro. Syn už má po 17-ke, a je to smiešna suma. Predtým mi neplatil nič. Dá sa spätne požadovať vyplatenie výživného? Alebo ako mám postupovať pre určenie výživného? Bojím sa, aby sa to neotočilo proti mne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ...a kde si bola 8 rokov?..ak syn je súdne zverený otcovi a nechcel pri ňom byť,mala si požiadať súd o zverenie do opatery tebe, ako matke..a žiadať aj výživné a RP..to isté by sa ťa opýtal aj sudca, ak by si teraz spätne žiadala spätne o výživné a o rodinné prídavky...
    ..nič sa proti tebe neotočí, akurát, že bude na sudcovi, ako rozhodne, pretože 8 rokov je dosť dlhý čas na vyriešenie takéhoto prípadu..
    ..ak syn študuje a mieni v štúdiu pokračovať aj po 18.roku veku, môže si požiadať , pretože už bude plnoletý,o výživné od otca a aj o RP na svoje meno a svoj účet,prípadne ich dá tebe, ak sa o neho budeš starať...

    Ako získať výživné na dieťa?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.