Zavrieť

Porady

Porušenie PD za alkohol a následná PN

Prosím poradiť, dňa 19.11.2013 zamestnanec pred nástupom na nočnú zmenu nafúkal 0,62 promile. Bol poslaný domov, na druhý deň priniesol PN-ku. Toto je už druhý krát čo to urobil. Chcem vedieť ako s ním môžeme ukončiť PP keď je na PN a nestihli sme mu v ten deň dať podpísať okamžité skončenie prac. pomeru. Díky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    to nemyslis vazne, ze take nieco je niekto schopny urobit. To je co za nespratnika. By som to kopal a kopal a kopal a zabepecil tomu aby sa uz nikde nezamestnal.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    PN nie je problém... ak chcete so zamestnancom skončiť pracovný pomer podľa § 68 odst.1/ písm. b/ - okamžité skončenie pracovného pomeru, môžete toto urobiť aj počas PN. Pravdepodobne sa obávaš zákazu výpovede, ale to sa nevzťahuje na túto formu skončenia PP.
    Daj si záležať na doručení, preferuje sa doručenie osobné, aby mal zamestnanec možnosť vyjadriť sa - ak je na PN, doporučujem návštevu u neho doma a pred svedkami mu odovzdať okamžité skončenie PP - buď prevezme a PP skončí alebo odmietne o čom spíšete záznam, svedkovia sa podpíšu a PP je takisto skončený. Ak chceš dať prednosť pošte, nezabudni toto okamžité skončenie PP odoslať doporučene "do vlastných rúk" a PP skončí dňom prevzatia alebo ak sa vám nedoručená zásielka vráti do firmy.
    Pri písaní okamžitého skončenia PP si daj záležať na správnej formulácii, aby bol dôvod skončenia presne popísaný, ak máte záznam, že zamestnanec nafúkal, tento treba doložiť,,.

    Prepáč, nedá sa mi priložiť ďalšia odpoveď - neviem čo robím zle, tak Ti odpoviem aspoň takto:
    Náhradu príjmu pri DPN platíš len po dobu trvania prac.pomeru (ale max. 10 kal.dní), ak by PP skončil ešte počas prvých 10 dní PN, vo vyplácaní PN-ky pokračuje Sociálna poisťovňa - PN-ku treba preposlať SP s poznámkou kedy skončil PP.
    Naposledy upravil Ingrid G. : 21.11.13 at 07:15
    monickab Ďakujem veľmi pekne za odpovede :-)

    Porušenie PD za alkohol a následná PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.