Zavrieť

Porady

Vzdanie sa dedičstva

Dobrý deń, chcem sa ešte informovať. Ak sa vzdá niekto dedičstva v prospech súrodenca a ten súrodenec nemá už žiadneho dediča, bude opäť dediť po jeho smrti jeho žijúci brat, ktorý sa toho dedičstva niekedy dávnejšie vzdal v prospech zosnulého ?Ďakujem
Naposledy upravil Dav : 21.11.13 at 11:44
Usporiadat
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Aj mne sa občas o dedičstve zdá
A akosi ma nikto nechce zahrnúť do dedičstva závetom.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
jslancik jslancik

jslancik je offline (nepripojený) jslancik

bez servítky
oprav si to prosím ťa na "vzdanie", "vzdá"... Nech si z teba nemusíme robiť srandu...
0 0
yrtat yrtat

yrtat je offline (nepripojený) yrtat

Ale on už nemá žiadneho dediča po sebe , nemá žiadne deti.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
yrtat
Ale on už nemá žiadneho dediča po sebe , nemá žiadne deti.
No zatiaľ.
Ale sa môže oženiť a bude dediť manželka.
Alebo sa ani ženiť nemusí a splodí dieťa, tak bude dediť dieťa. Dokonca aj keby bolo v čase jeho smrti iba počaté.

Takže sa neteš dopredu.

Alebo napíše závet, a dedičstvo dá na charitu.
0 0
yrtat yrtat

yrtat je offline (nepripojený) yrtat

Ak sa vzdá niekto dedičstva v prospech súrodenca a ten súrodenec nemá už žiadneho dediča, bude opäť dediť po jeho smrti jeho žijúci brat, ktorý sa toho dedičstva niekedy dávnejšie vzdal v prospech zosnulého ?

Nechcem tu riešiť to, že raz bude mať manželku a deti. Proste viem, že už nebude mať a nikdy sa ani neožení. ďakujem
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

dedicstva sa nie je mozne vzdat v prospech niekoho ineho ...
dedicstvo je mozne len prijat alebo odmietnut ...
to co ma na mysli zadavatel je dedicska dohoda ... tá dohoda je mozna LEN medzi dedicmi ...
2 0
yrtat yrtat

yrtat je offline (nepripojený) yrtat

Áno bude to vlastne dohoda medzi súrodencami, len chcem vedieť ak aj takáto dohoda vznikne a brat súhlasí, že dom nechá napísaný na jeho bratovi , či opäť po jeho smrti bude ako dedič. Ten na koho sa dom ide napísať, nemá deti, ženu a proste nikdy ani mať nebude- prosím držte sa toho.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Súrodenci sú len dvaja?
Nežije už ani jeden z rodičov?
Brat má právo napísať závet v prospech hocikoho, aj v prospech cudzej osoby a nikomu nikdy nič nemusí o tom povedať, pokiaľ je plne svojprávny - aký je k tomu Tvoj postoj (ak nebudeme brať do úvahy, že brat sa môže oženiť a/alebo mať deti)?
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch
dedicstva sa nie je mozne vzdat v prospech niekoho ineho ...
dedicstvo je mozne len prijat alebo odmietnut ...
to co ma na mysli zadavatel je dedicska dohoda ... tá dohoda je mozna LEN medzi dedicmi ...
Keď sú iba dvaja dedičia, tak to vyjde na rovnako.
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Budeš po ňom dediť ako súrodenec, ak nebude mať manželku, potomkov, rodičov, ani nebude s ním nikto žiť v spoločnej domácnosti aspoň rok. To je určené poradie vždy, nielen keď si sa v prospech brata vzdal kedysi dedičstva.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Mária27
Budeš po ňom dediť ako súrodenec, ak nebude mať manželku, potomkov, rodičov, ani nebude s ním nikto žiť v spoločnej domácnosti aspoň rok. To je vždy, nielen keď si sa v prospech brata vzdal kedysi dedičstva.
A ak brat v závete neurčí iného dediča.
1 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

Mária27
Budeš po ňom dediť ako súrodenec, ak nebude mať manželku, potomkov, rodičov, ani nebude s ním nikto žiť v spoločnej domácnosti aspoň rok. To je určené poradie vždy, nielen keď si sa v prospech brata vzdal kedysi dedičstva.
Môže dediť, aj keď s neb. bratom bude niekto žiť v spoločnej domácnosti, kto bude spĺňať zákonné podmienky pre dedenie a nebolo by iných dedičov z II. dedičskej skupiny.
Môžu spolu dediť ako dediči III. dedičskej skupiny.
1 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

marjankaj
bubkoch
dedicstva sa nie je mozne vzdat v prospech niekoho ineho ...
dedicstvo je mozne len prijat alebo odmietnut ...
to co ma na mysli zadavatel je dedicska dohoda ... tá dohoda je mozna LEN medzi dedicmi ...
Keď sú iba dvaja dedičia, tak to vyjde na rovnako.
nerozumiem, co vyjde na rovnako ? odmietnutie dedicstva ma uplne ine pravne nasledky ako to ked sa dotycny s druhym surodencom dohodne ze mu vsetko prenecha
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch
marjankaj
bubkoch
dedicstva sa nie je mozne vzdat v prospech niekoho ineho ...
dedicstvo je mozne len prijat alebo odmietnut ...
to co ma na mysli zadavatel je dedicska dohoda ... tá dohoda je mozna LEN medzi dedicmi ...
Keď sú iba dvaja dedičia, tak to vyjde na rovnako.
nerozumiem, co vyjde na rovnako ? odmietnutie dedicstva ma uplne ine pravne nasledky ako to ked sa dotycny s druhym surodencom dohodne ze mu vsetko prenecha
Aké? Veď je iba jeden. Tak bude dediť iba ten jeho brat.
Myslel som v tomto konkrétnom prípade. Nie všeobecne.
Keď zadávateľ odmietne svoju polovicu, tak tá polovica tiež pripadne jeho bratovi.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

marjankaj
Aké? Veď je iba jeden. Tak bude dediť iba ten jeho brat.
Myslel som v tomto konkrétnom prípade. Nie všeobecne.
Keď zadávateľ odmietne svoju polovicu, tak tá polovica tiež pripadne jeho bratovi.
nuz ked niekto odmietne dedicstvo, tak jeho podiel si neprerozdelia zvysní dedici porucitela, ale na jeho miesto nastupuju dedici dotycneho, napr. jeho deti ... a tie dedia jeho podiel na dedicstve porucitela

dalej ak dotycny sa vzda dedicstva, tak je uplne vyluceny ako dedic napr. v pripade novoobjaveneho majetku ... na rozdiel od dedicskej dohody, aj keby v ramci nej vsetko nechal druhemu surodencovi, tak pri novoobjavenom majetku je nadalej dedicom ... ci nie ?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch
marjankaj
Aké? Veď je iba jeden. Tak bude dediť iba ten jeho brat.
Myslel som v tomto konkrétnom prípade. Nie všeobecne.
Keď zadávateľ odmietne svoju polovicu, tak tá polovica tiež pripadne jeho bratovi.
nuz ked niekto odmietne dedicstvo, tak jeho podiel si neprerozdelia zvysní dedici porucitela, ale na jeho miesto nastupuju dedici dotycneho, napr. jeho deti ... a tie dedia jeho podiel na dedicstve porucitela
Tento vraj deti nemá, mať nechce, a asi mať nebude. Viď komentáre predtým.
Ťažko ho presvedčiť. Snaha bola.

Možno je preoperovaný na ženu. No ktorá by takého chcela?
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bubkoch
dalej ak dotycny sa vzda dedicstva, tak je uplne vyluceny ako dedic napr. v pripade novoobjaveneho majetku ... na rozdiel od dedicskej dohody, aj keby v ramci nej vsetko nechal druhemu surodencovi, tak pri novoobjavenom majetku je nadalej dedicom ... ci nie ?
No v tomto prípade by to bol rozdiel.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať