Zavrieť

Porady

Autorské práva na hudbu vo videu

Dobrý večer chcem sa spýtať ako môžem pridať hudbu do videa bez toho aby si niekto na to uplatnil autorské právo...proste chcem urobiť video dať tam hudbu ale tak aby ma nik nenahlásil aby mi nestiahli video pravdaže chcem na tom zarábať.
ďakujem
Naposledy upravil Samuell Cigánik : 21.11.13 at 21:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak je dielo zverejnené, pre osobné účely ho môžeš použiť. nesmieš na tom zarábať.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (5)
    arizona, Žabinka, alla66, Ing. Ľubomír Janoška, Kabaka123
    5
    7 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Samuell Cigánik No veď práve to že by som chcel na tom zarábať, tak či tam je nejaká možnosť.
    Mária27 odkúpiť si právo, inak riziko
    kopretinka a prečo všetky informácie nedáš hneď do otázky???
    Samuell Cigánik neviem na to som nejako pozabudol pozmením to trocha
    Samuell Cigánik a ako odkúpim právo? stačí napríklad kúpiť pesničku na iTunes?
    čršč A keď na ňom nezarábam vôbec nič a aj tak mi to píše že autorské práva cink cink cink.... pri tom nezarábam ani cent a na videách mám reklamy čo mám robiť?
    misoft Nepochopil?
    Video i hudba na YT - buď sa uplatní autorské právo a dielo nie je možné legálne stiahnuť, alebo je použitá štandardná licencia YT - t.z. autorské právo ma YT - na prehrávanie a zverejnenie na svojom portáli.
    Ty ak použiješ túto hudbu vo svojom videu a opäť to zavesíš pod svojim menom na YT - už si porušil autorské právo (buď YT, alebo autora) - bez jeho vedomia si ho POUŽIL a zverejnil pod SVOJIM menom a je jedno či zarábaš, alebo nezarábaš. A mimochodom - reklamy - to už je KOMERCIA! Za reklamy sa platí!
      zbaliť

    Richard je offline (nepripojený) Richard

    admin Richard
    Buď si zakúpiš práva na použitie hudby pre komerčné účely, alebo si nájdeš hudbu u ktorej autor povoľuje jej použitie bezplatne aj na komernčné účely.

    Pozor - keď si bežne kupuješ hudbu, tak si ju zväčša kupuješ na počúvanie, nie na to aby si ju komerčne využíval (to by si ju mohol potom rovno predávať).

    V podstate chceš zapracovať hudobné dielo do svojho diela a ďalej ho predávať - preto potrebuješ takúto špeciálnu licenciu.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    ak to dávaš na trúbu,tak trúba dáva možnosť vybrať hudbu z jej zoznamu........ takže to bude bez problémov,aspoň kedysi taká možnosť bola.
    edit:jááj,mladý pán chce zarábať na cudzej práci.....takých by bolo...zaplať autorovi hudby.
    Naposledy upravil kopretinka : 21.11.13 at 21:31
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Samuell Cigánik ďakujem a nie veľmi rád zaplatím za tú prácu keď je to naozaj kvalitné a podporím tým autora ale stačí to kúpim napríklad na iTunes?
    Andy Kralik Potrebuješ kúpiť licenciu na následné použitie na komerčné účely. Pozri pravidlá SOZA
    Mária27 Treba to kúpiť od tých, ktorí za autora peniaze vyberajú..
    misoft Kúpou na Itunes opäť platíš pre svoju potrebu, nie na komerčné účely.
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak ide o hudobné dielo ku ktorému existujú výhradné autorské majetkové práva, tak musíš získať licenciu. Inak pôjde o tredtný čin porušovania autorskėho práva podľa § 283 Trestného zákona.
    Stále nedokážem pochopiť mentalitu ľudí, ktorí chcú pre svoje obohatenie či zisk využívať bezplatne prácu iných ľudí a jej vỷsledky.

    Autorské práva na hudbu vo videu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.