Zavrieť

Porady

Aké DP podáva podnikateľ, SZČO, keď vedie podvojné účtovníctvo.

Podnikateľ, SZČO,/ nemá s r.o./ vedie od tohto roka podvojné účtovníctvo. Po skončení roka podáva DP právnických osôb? Potom výkaz ziskov a strát, súvahu a poznámky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Nie, podáva DP typu B, ako prílohy idú výkaz ziskov a strát a súvaha..... bez poznámok.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Soňula Tak to som prekvapená. Základ dane bude zistený z výkazu ziskov a strát, /t.j. výnosy-náklady/ a ďalej bude vyplňat tabuľky tak, že nebude uvádzať hodnotu prijmov, ale výnosov?/ robim to prvý krát/ prosím Ťa, kde si to môžem bližšie naštudovať, niak sa nemôžem dopátrať k niakemu príkladu. Ďakujem. Doteraz som robila len JU.
    tictac7 Fyzická osoba, bez ohľadu na to, aké vedie účtovníctvo, podáva DP pre fyzické osoby. Výkazy však podáva Súvahu a Výsledovku, pretože vedie podvojné účtovníctvo. Veď Ti to kn-alka napísala, čo je na tom nepochopiteľné. Pozri sa na názvy jednotlivých tlačív...
    kn-alka pozri si daňové priznanie typu B strana č.4, poznámka č.13 pod tabuľkou, tam to máš pekne rozpísané
    Soňula Pre mňa je to výborná správa, budem ukončovať prvý krát v podvojnom učto.Fakt som nevedela, ze sa to bude podávať na DP typ B. / myslela som , že jedine na DP PO, čo mi až teraz pripadá nelogické/ Moc mi to pomohlo, ešte raz dík
      zbaliť

    Aké DP podáva podnikateľ, SZČO, keď vedie podvojné účtovníctvo.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.