Zavrieť

Porady

Ojazdené auto z EU a DPH

KeĎ kúpim ojazdené auto v Nemecku a som pri tom platiteľom DPH on mi vystavuje cenu bez DPH a ja nemusím uvádzať do DPH alebo ide o samozdanenie? A ak som neplatiteľom ako to je. A ďalej išlo by o auto ktoré ma najazdené menej ako6000 km. A ako to je ak by malo viac ako 6000 km
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivet je offline (nepripojený) ivet

    ivet
    Za nový dopravný prostriedok sa považuje auto, ktoré má najazdených menej ako 6000 km, alebo od jeho prvého uvedenia do prevádzky neuplynulo 6 mesiacov (stačí, ak je splnená ktorákoľvek z uvedených podmienok). V takomto prípade vám nemecký predajca vystaví fa bez DPH, lebo sa jedná o nový dopr. prostriedok dodaný do EÚ. Vy si musíte k faktúrovanej cene prepočítanej na SKK vypočítať 19% DPH na vstupe, ktorú si nemôžete odpočítať (samozrejme ak sa jedná o osobné auto), ale zahrniete ju do vstupnej ceny a násladne po zaradení do užívania odpisujete. Zároveň ste povinný vypočítať 19% DPH na výstupe, ktorú odvediete štátu v daňovom priznaní.

    Ak by sa ale nejednalo o nové auto, v takom prípade je nadobudnuie ojazdeného doprav. prostriedku z EÚ oslobodené od dane podľa § 44. (Citujem: "Oslobodené od dne je nadobudnutie tovaru v tuzemsku z iného členského štátu, ak by dodanie takéhoto tovaru platiteľom v tuzemsku bolo oslobodené od dane". Poznámka: Ak by vám niekto v tuzemsku predal ojazdené os. auto, tiež je to oslobodené od dane, lebo pri jeho nadobudnutí nemal nárok na odpočet DPH, ale zahrnul ju do vstupnej ceny auta. A vy si k tomu samozrejme nedopočítavate DPH.) Neuvádza sa to ani v daňovom priznaní.

    Dúfam, že som to napísala dosť zrozumiteľne.

    Veľa úspechov
    Naposledy upravil ivet : 06.10.04 at 11:51

    Ojazdené auto z EU a DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.