Zavrieť

Porady

Ing. Janoška - Uzatvorenie zmluvy medzi Prevádzkovateľom a Sprostredkovateľom

Prosím Vás pán Ing. Janoška, akú zmluvu máte na mysli? Vyberám časť Vašej odpovede na moje otázky:

"Vy ste sprostredkovateľ a Váš klient je prevádzkovateľ. Z toho vyplýva, že je povinný preveriť Vašu spôsobilosť chrániť jeho osobné údaje (to mal urobiť už predtým, než Vám zveril spracovanie) a uzavrieť s Vami zmluvu s potrebnými (hlavne formálnymi) náležitosťami."

O akú zmluvu ide? O klasickú zmluvu medzi dodávateľom a odberateľom? Ďakujem veľmi pekne.
Naposledy upravil mondes : 28.11.13 at 21:03
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    mondes, ... citala si § 8 zakona?

    § 8

    (2) Prevádzkovateľ je pri výbere sprostredkovateľa povinný dbať na jeho odbornú, technickú, organizačnú a personálnu spôsobilosť a jeho schopnosť zaručiť bezpečnosť spracúvaných osobných údajov opatreniami podľa § 19 ods. 1. Prevádzkovateľ nesmie zveriť spracúvanie osobných údajov sprostredkovateľovi, ak by tým mohli byť ohrozené práva a právom chránené záujmy dotknutých osôb.

    (3) Prevádzkovateľ je povinný uzatvoriť so sprostredkovateľom zmluvu podľa odseku 1 pred začatím spracúvania osobných údajov, najneskôr v deň začatia spracúvania osobných údajov. Sprostredkovateľ je oprávnený spracúvať osobné údaje len v rozsahu, za podmienok a na účel dojednaný s prevádzkovateľom v zmluve a spôsobom podľa tohto zákona.

    (4) Zmluva podľa odseku 3 musí obsahovať
    ...
    h) vyhlásenie prevádzkovateľa, že pri výbere sprostredkovateľa postupoval podľa odseku 2 prvej vety,
    ...
    mondes No ďakujem, čítala som, len mi nejako ušlo to písmeno h), kde sa kladie dôraz na to vyhlásenie prevádzkovateľa. Jednoducho mi nešlo pochopiť, čo má zmluva medzi mnou a mojím klientom do činenia s ochranou os. údajov. Ale už chápem, vďaka.
    avalik proste budes mat dve zmluvy ... jednu na poskytovanie sluzieb a druhu podla § 8 - za jej znenie je ale zodpovedny klient
    Ing. Ľubomír Janoška
    asi už nemám čo dodať,
    iba ak - ďakujem, avalik

    Ing. Janoška - Uzatvorenie zmluvy medzi Prevádzkovateľom a Sprostredkovateľom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.