Zavrieť

Porady

kde zacat

dobry den,
prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

kde zacat?
prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
dakujem
lojzko
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    No ja by som urobila DP B, kde by som zahrnula TPP, aj dohodu aj SZČO a doložila čestné prehlásenie, že zvyšok roka som bola nezamestnaná.
    Máš nárok na nezdaniteľnú čiastku 87 936,- Sk a ak Tvoj daňový základ nebol vyšší ako táto čiastka, daň platiť nebudeš.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lojzko
    dobry den,
    prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

    za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

    kde zacat?
    prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas

    dakujem
    lojzko
    Podávaš daňové priznanie typu B , kde si všetky príjmy dosiahnuté v roku 2005 uvedieš a z podnikania uvedieš taktiež aj vynaložené výdavky v súvislosti s podnikaním .
    Naposledy upravil Zita5 : 22.03.06 at 17:11

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    lojzko
    dobry den,
    prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

    za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

    kde zacat?
    prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
    dakujem
    lojzko
    Ak Vaše celkové príjmy za rok 2005 nepresiahli sumu 43968,- Sk a nechcete mať vrátenú zrazenú daň, nemusíte podávať žiadne daňové priznanie.
    Ak presiahli Vaše príjmy túto sumu, podávate tak ako to už uviedli predo mnou daňové priznanie typu B.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    lojzko
    dobry den,
    prezrel som si toto forum a v prvom rade klobuk dolu pred vsetkymi dobrymi dusami, ktore sa tu snazia pomoct svojimi vedomostami.

    za uplynuly rok som pracoval pre 1 firmu na dohodu o vykonani prace, neskor som pracoval pre tu istu firmu ako zivnostnik pocas 1 mesiaca(sprostredkovatelska cinnost). potom som prestal pracovat pre uvedenu firmu. zivnostensky list som zrusil po dalsich par mesiacoch. (zisk ci uz zo zivnosti alebo dohody o vykonani prace nepresiahli 40 tis SKK). po zruseni zivnosti som bol nezamestnany ale neevidovany na UP. Posledne 2 mesiace v roku som pracoval na trvaly PP.

    kde zacat?
    prosim vas o rady, naozaj mam z toho gulas
    dakujem
    lojzko
    Takže pokúsim sa to zhrnúť :
    Na základe POTVRDENIA O ZÚČTOVANYCH A VYPLATENÝCH PRIJMOV-
    ktoré ste mali obdržať od zamestávateľov/pokiaľ ste nepožiadali o ročné zúčtovanie dane niektorého zamestnávateľa/ v daňovom priznaní typu B vypíšete všetko podľa predtlače .
    Príjmy dosahované podľa § 5/závislá činnosť t.j.trvalý PP, dohoda o vykonaní práce / uvediete v DP V.ODDIEL riadok 33.
    Do riadku 34 uvediete úhrn povinného poistného , ktoré Vám zaplatil z Vašej mzdy zamestnávateľ.

    Čo sa týka podnikateľskej činnosti na základe uzatvorenia účtovníctva k 31.12.2005 celkové príjmy a výdavky uvediete do ODDIEL VI. riadok 2 - zo živnosti § 6 odst.1 písmb., taktiež uvediete výdavky .

    V podnikaní môžete vychádzať buď s preukázateľne vedeného účtovníctva , alebo za použitia paušálnych výdavkoch , ktoré vo vašom prípade by sa bez problémov dali použiť , pretože ste začali v roku 2005 podnikať za predpokladu , že neevidujete k 31.12.2005 žiadne zásoby ,pohľadávky .

    V prípade zaplatenia preddavkovej dane u zamestnávateľa , túto si odpočítate v DP v riadku 96 od Vašej daňovej povinnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.