Zavrieť

Porady

Platim za vymenu OP niekolko mesiacov po skonceni platnosti?

Zdravim,

chcem sa opytat ci v pripade, ze mi na obcianskom preukaze skoncila platnost uz pred niekolkymi mesiacmi (v auguste) budem platit nejaky poplatok za vystavenie noveho? Nejak som to skor nezaregistroval, posledne mesiace som OP nepouzil, az teraz som si to vsimol

Viem ze v pripade ak platnost OP konci o 180 dni tak sa neplati nic za vymenu, ale neviem ako je to uz po skonceni platnosti.

Vdaka za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Priestupku sa dopustí ten, kto
    http://www.minv.sk/?priestupky-na-us...ych-preukazoch

    Za tieto priestupky možno uložiť pokutu do 33 € (1 000,- Sk)
    -neodkladne neodovzdá občiansky preukaz, hoci je povinný tak urobiť (napr. § 11 písm. h) a § 12 ods. 1, a 2 zákona č. 224/2006 Z. z. o občianskych preukazoch v znení neskorších predpisov),
    -ani po opakovanej výzve nepredloží doklady potrebné na vydanie občianskeho preukazu,
    -nepožiada o vydanie občianskeho preukazu v lehote určenej týmto zákonom,
    -odovzdá občiansky preukaz ako predmet záložného práva alebo ho odovzdá pri vstupe do objektu, na pozemok alebo v súvislosti s poskytovaním služieb,
    -neodkladne neohlási zničenie, poškodenie, stratu, odcudzenie alebo zneužitie občianskeho preukazu,
    -po lehote 90 dní a ani po opakovanej výzve si neprevezme občiansky preukaz,
    -poruší povinnosť chrániť občiansky preukaz pred zničením, poškodením, stratou, odcudzením a zneužitím,
    Občan alebo jeho opatrovník je povinný
    -požiadať o vydanie občianskeho preukazu najneskôr 30 dní pred uplynutím (časovej) doby platnosti občianskeho preukazu,
    http://www.minv.sk/?povinnosti-obcan...kych-preukazov
    lujza.j možno si to v inej téme...http://www.porada.sk/t222147-vymena-...platnosti.html

    Platim za vymenu OP niekolko mesiacov po skonceni platnosti?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.