Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie v MRP

Poraďte, prosím, aj mne s podobným problémom.
Pracujem v MRP, ale manžel zamestnával iba dohodárov na DoVP. Dvaja z nich požiadali o Roč. zúčtovanie, ale už od októbra m.r. nie sú u neho zamestnaní, takže im to nemám z akej mzdy odrátavať, musím o celú čiastku požiadať DÚ. Neviem len, čo všetko musím okolo toho v MRP urobiť, a čo treba odovzdať na DÚ ohľadne toho ich zúčtovania. Predpokladám, že "Hlásenie o vyúčtovaní dane ..." nemá s Roč. zúčtovaním nič spoločné, pretože do tohoto výkazu vchádzajú všetky vyplatené mzdy a preddavky zo štvrťročných "Prehľadov o zrazených ...". Robím to tiež prvýkrát, lebo doteraz mali dohodári daň vysporiadanú zrážkou. Poraďte prosím
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

    Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac Evicafa
    ... prosím ...
    som na Porade nováčik a dnes som síce zistila, že túto tému som možno mala otvoriť v MRP, ale v ostatnom sa týka tejto témy.
    Tak mi prosím niekto poraďte, či mi stačí v MRP light vytlačiť tlačivo Ročné zúčtovanie pre tých ktorí ma požiadali o RZ a iba s tým ísť na DÚ, alebo treba ešte niečo viac.
    Srdečná vďaka

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Daňový bonus žiadaš späť mesačne alebo štvrťročne na základe Prehľadu, ak nemáš dostatočnú výšku preddavkov, od ktorých ho môžeš odpočítať. S tou zrážkovou daňou ešte všetko neviem, mali byť nové tlačivá, nemala sa započítavať so žiadnou inou daňou ani s daňovým bonusom, ale podľa najnovšieho nové tlačivá nebudú, tak neviem.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    či mi stačí v MRP light - práve verzia light má rôzne obmedzenia, ale keď sa Ti dajú vystaviť tieto tlačivká, tak by to malo byť OK. Ak im budeš robiť RZ a oni si vysporiadajú s DU sami preplatok, tak už v hlasení nebudeš mať tieto údaje.

    ročné zúčtovanie v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.