Zavrieť

Porady

ročné zúčtovanie dane pri viacerých zamestnávateľoch - OLYMP

Keď budem robiť Ročné zúčtovanie preddavkov... pracovníkovi, ktorý k nám nastúpil v 8/05 a od predošlého zamestnávateľa priniesol podklad pre ročné zúčtovanie.
Dajú sa tieto údaje v Olympe niekde nahodiť, aby som mu ja spravil komplet ročné zúčtovanie ? Aj z podkladov prvého zamestnávateľa ? Alebo len ručne...
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cece je offline (nepripojený) cece

    cece
    Z Olympu si najprv vytlač podklad pre ročné zúčtovanie za obdobie, ktoré u vás pracoval. Polož si pred seba obidve tlačivá aj od predošlého zamestnávateľa a zrátaj rovnaké kolonky. Súčty si hneď zapisuj do Olympu - ročné zúčtovanie.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    cece
    Z Olympu si najprv vytlač podklad pre ročné zúčtovanie za obdobie, ktoré u vás pracoval. Polož si pred seba obidve tlačivá aj od predošlého zamestnávateľa a zrátaj rovnaké kolonky. Súčty si hneď zapisuj do Olympu - ročné zúčtovanie.
    A kde sda to dá v Olympe editovať, sprav navigáciu....

    Kimáková je offline (nepripojený) Kimáková

    Kimáková
    Manual
    A kde sda to dá v Olympe editovať, sprav navigáciu....
    Musíš ísť cez Mzdy - Zúčtovanie preddavkov. Tu je potrebné vygenerovať ročné zúčtovanie cez Generuj. Následne doňho vstúpiš cez Oprav a v prvom riadku pripočítaš ku sume, ktorú vypočítal program sumu z Potvrdenia od iného zaestnávateľa. To isté s odvodmi a aj daňou.

    Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Kimáková
    Musíš ísť cez Mzdy - Zúčtovanie preddavkov. Tu je potrebné vygenerovať ročné zúčtovanie cez Generuj. Následne doňho vstúpiš cez Oprav a v prvom riadku pripočítaš ku sume, ktorú vypočítal program sumu z Potvrdenia od iného zaestnávateľa. To isté s odvodmi a aj daňou.

    Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.
    To je asi telepatia, v duchu som myslel na teba ako človeka od "fachu" a ty si za dverami.
    To len skúšam = maturujem ako na to.
    Ďakujem

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Manual
    Keď budem robiť Ročné zúčtovanie preddavkov... pracovníkovi, ktorý k nám nastúpil v 8/05 a od predošlého zamestnávateľa priniesol podklad pre ročné zúčtovanie.
    Dajú sa tieto údaje v Olympe niekde nahodiť, aby som mu ja spravil komplet ročné zúčtovanie ? Aj z podkladov prvého zamestnávateľa ? Alebo len ručne...
    Ďakujem.
    Janko ručne si musíš načítať od všetkých zamestnávateľov a dohodiť do do zúčtovania.myslím je tam určite voľba oprav.
    Aspoň toľko viem ja.
    pozdravujem Ťa!

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    Kimáková

    Len tak pomimo neodporúčam ešte robiť v OLYMPE ročné zúčtovanie, nakoľko sa chystá kocnom januára verzia, v ktorej bude mierne upravené ročné zúčtovanie.
    SUPER , hlavne, že som už odovzdala všetko na DÚ z dôvodu ukončenia jednej živnosti .

    Aké budú zmeny ? Kozmetické alebo to budem prerábať ? Neostaneme pri tých "kozmetických" ?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    jess
    SUPER , hlavne, že som už odovzdala všetko na DÚ z dôvodu ukončenia jednej živnosti .

    Aké budú zmeny ? Kozmetické alebo to budem prerábať ? Neostaneme pri tých "kozmetických" ?
    Dáši, pani Kimáková mala na mysli ročné zúčtovanie zdravotného poistenia

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    ....uf, to mi padol kameň zo srdca , takže to sa tých "mojich zamestnancov" netýka

    Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

    Aňuška
    vladan
    Dáši, pani Kimáková mala na mysli ročné zúčtovanie zdravotného poistenia
    No neviem Vladi, myslím, že sa to týka aj RZ dane. Veď sú nové tlačivá
    a treba myslieť aj na zaplat. a uplatnenú sumu na účelové sporenie a
    životné poistenie, ktoré zatiaľ program vo výpočte nemá. Takže podľa
    mňa, ak si bude zametnanec uplatňovať aj túto nezdaniteľnú časť,
    treba len čakať na novú verziu.

    ročné zúčtovanie dane pri viacerých zamestnávateľoch - OLYMP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.