Zavrieť

Porady

Registrácia podľa §7 ?

Ahojte,
chcela by som vás poprosiť o radu ohľadom nového klienta mám v tom totiž zmätok.
Klient bude nakupovať tovar z ČR, a chce byť platca DPH. Je teda nutné urobiť registráciu podľa §7 ? Aké doklady sa prikladajú k žiadosti (má rámcovú zmluvu o nákupe tovaru) ? Mesačný objem tovaru bude cca 10000€.
ďalej: keby len vykonával služby pre krajiny EU, ale u nás na Slovensku (jedná sa o spracovanie videozáznamov), zatiaľ v celkovom ročnom objeme cca 7000€, musí sa registrovať ako platca DPH ?

Ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede.
Naposledy upravil slimakuš : 02.12.13 at 09:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PRO-FIT je offline (nepripojený) PRO-FIT

    PRO-FIT
    logo
    PRO-FIT
    Povinnosť podať žiadosť DÚ o registráciu podla §7 vzniká subjektu, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iného členského štátu dosiahne 13 941,45€ v kalendárnom roku (platí pre rok 2013). Žiadosť o registráciu pre DPH podľa §7 môže však subjekt podať aj keď hodnota tovaru je nižšia (dobrovoľne). Tlačivo nájdete na stránke www.drsr.sk. Na subjekt sa vzťahuje povinnosť samozdanenia (podávať DPH priznania a odvádzať DPH za mesiace, v ktorých uskutočníte takéto obchody.)
    To však neznamená, že subjekt je platiteľom DPH na Slovensku a že si môže uplatňovať nárok na odpočet DPH z nákupov. Zároveň ani nemá povinnosť správať sa ako platiteľ DPH a vystavovať FA s DPH na Slovensku.
    Registračná povinnosť pre podľa § 4 vzniká pre subjekt, ktorý dosiahol za najviac 12 predchádzajúcich po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov obrat 49 790 EUR , pričom obratom pre účely registrácie sú výnosy (príjmy) bez dane z dodávaných tovarov a služieb v tuzemsku...
    Ak by subjekt dodával len služby s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 zdaniteľnej osobe alebo právnickej osobe, ktorá nie je zdaniteľnou osobou a je identifikovaná pre daň, a táto osoba je povinná platiť daň, podá žiadosť o registráciu podľa §7a ešte pred dodaním služby (nevzťahuje sa kritérium obratu)! Subjekt má povinnosť podať súhrnný výkaz za každý kalendárny štvrťrok, v ktorom dodal službu s miestom dodania v inom členskom štáte podľa § 15 ods. 1 ...
    Naposledy upravil PRO-FIT : 02.12.13 at 10:35
    slimakuš vďaka ... a teda keď bude chcieť byť platcom aj na Slovensku stačí podať dobrovoľnú registráciu podľa §4 (?) a bude platcom aj aj, alebo je potrebné ešte aj osobitne podľa §7 .... resp. hneď by sme potrebovali podľa §7, to by mali na DU urobiť do 7 dní, a potom ešte podám dobrovoľnú registráciu aby sme boli platca aj na SK ?
    PRO-FIT Ak sa registruje spolocnost dobrovolne podla paragrafu §4, bude jej pridelene IC DPH a uz sa nemusi registrovat podla § 7 a §7a.

    Registrácia podľa §7 ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.