Zavrieť

Porady

Odvody pri zivnosty , pripadne s.r.o

zdravim

zaujimaju ma ake su odvody pri zivnosty ,hladal som aj cez google ,ale nič nebolo pre mna pochopitelne
je my jasne socialna poi.
zdrav. poi.
dan z prijmu
a DPH ,nad 15 000€ zisk ročne
,ale nikde som sa nedočital kolko čoho ,(to potrebujem vedet)
,pripadne ake su odvody pri s.r.o ?
vopred Ďakujem
3 komentárov     zbaliť
veronikasad si živnostník, alebo spoločník s.r.o. ?
marcel.valihora chcel by som zacat zo zivnostou a možno časom prejst na s.r.o
KEJKA ak chceš jedno, alebo druhé, v oboch prípadoch by si mal byť schopný vyčítať z množstva odpovedí čísla, ktré ťa zaujímajú, je tu toho neúrekom Ak to jasné nie je, tak si okamžite nájdi účtovníčku, ktorá ťa povedie svetom ekonomiky a účtovníctva za ručičku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marcel.valihora ano to viem , ale stale neviem kolko čoho
    veronikasad Dal si si aspoň toľko námahy, aby si si tie rady vypočul ?
    kopretinka obdivujem trpezlivosť niektorých poraďákov.........
    marcel.valihora ano vypočul som si ich
    z toho videa sa dozvies len toto
    ak si zalozim zivnost teraz az do jula 2014 neplatim nič SP od buduceho roka platim (kolko ?) ak bol moj prijem v roku 2013 večsi ako 4830€
    a ZP platim hned od zalozenia zivnosty 55€ /mesiac (nemeni sa to vždi to je len 55€ ?)
    toto je zhrnutie z toho videa
    kopretinka nájdi si účtovníčku
    veronikasad Od budúceho roku (od jula 2014) neplatíš zase do SP nič, lebo si v roku 2013 nemal príjem, ktorý je tam uvedený.
    A v zdr.poisťovni si aj v roku 2014 môžeš určiť vymeriavací základ nuly a preddavky platiť nebudeš. Nedoplatok závislý od výšky tvojho zisku uhradíš po vykonaní ročného zúčt.zdr.poistenia.
    Je to skutočne komplikovaný proces, nájdi si účtovníčku, ktorá ťa bude usmerňovať. Riešiť odvody na konci roka nie je to najšťastnejšie riešenie.
      zbaliť

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    prečítala som si komenty a plus tvoju reakciu, takže asi tak, že si si zobral z videa podstatu................no a my tu nemáme krištálovú guľu, ani ty sám nevieš, aké budeš mať príjmy v r. 2014, 2015...... od toho sa potom odvíjajú odvody, ktoré sa menia časom aj legislatívou a hlavne závisia od tvojich príjmov. K tomu je ešte RZZP, prípadný príjem zo závislej činnosti...............
    tvoj celkový príjem ako SZČO a osobitne základ dane SZČO..................príliš veľa neznámych na konkrétnu odpoveď.

    Odvody pri zivnosty , pripadne s.r.o

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.