Zavrieť

Porady

Môžem vrátiť elektronickú súčiastku v rámci zákona zákon č. 108/2000 Z. z.

Môžem na základe tohoto zákona odstúpiť od zmluvy ak sa jedná o súčiastku? Konkrétne dvojpólový vypínač. Predajca sa bránil tým, že aj keď som si ju objednal cez inetrnet, tak som si ju vyzdvihol osobne a preto nemám nárok na odstúpenie od zmluvy a keď som mu dokázal, že to nie je pravda tak sa odvolával na to, že súčiastka nie je tovar. Ako to teda je?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aj súčiastka v obchodnom styku je tovar - kupuje sa to ako tovar, platí na ňu DPH, platí na ňu záruka. Náhradnou spúčiastkou sa stáva vtedy, ak sa použije v rámci výmeny komponentu za poškodený niekde v servise, alebo v domácich podmienkach. Ale samostatne je to stále tovar.
    Bolo by totiž veľmi divné, ak by niekto kúpil pri výstavbe domu vodiče, zásuvky, vypínače a predajca by povedal, že sú to súčiastky.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    kupoval si ako "spotrebitel"?

    § 1
    Predmet úpravy zákona

    Tento zákon upravuje ochranu spotrebiteľa pri podomovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb a pri zásielkovom predaji tovaru alebo pri poskytovaní služieb, ak tovar alebo vecné plnenia a výkony z poskytnutej služby kupuje fyzická osoba a tie jej neslúžia na výkon zamestnania, povolania alebo podnikania (ďalej len „spotrebiteľ“).
    gin Kupoval som ako spotrebiteľ

    martinetto je offline (nepripojený) martinetto

    martinetto
    Bez ohľadu na spôsob doručenie, spotrebiteľ má právo na odstúpenie od zmluvy v zákonnej lehote. Musí byť však zmluva uzavretá "na diaľku".

    Môžem vrátiť elektronickú súčiastku v rámci zákona zákon č. 108/2000 Z. z.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.