Zavrieť

Porady

Zmluva o dielo medzi sro-čkou a ženou na MD

Môžem ako žena na MD spísať s firmou zmluvu o dielo?
Aké odvody mi z toho plynú?
Naposledy upravil Marci2305 : 04.12.13 at 18:54 Dôvod: Námietka
6 komentárov     zbaliť
veronikasad O aké práce sa jedná , Máš živnosť : Si na materskej dovolenke (zo zamestnania) alebo rodičovskej dovolenke ?
Marci2305 Nie nemám živnosť. Iba som na MD - teda už na rodičovskej dovolenke. MD - som mala v ochrannej lehote.
Marci2305 Písala som, že iba sem-tam vystavím faktúru, keď mi majiteľ zavolá - on je totižto v zahraničí a v podstate sa jedná o kancelárske práce - pošta, faktúry a pod. Aby som upresnila.
Jana Motyčková Ak máš na to živnosť, môžeš. Len treba definovať, čo je to to dielo v takomto prípade.
Tita Ak by šlo o jednorázové spracovanie účtovnej závierky tak môžem ako žena na RD spísať s sro zmluvu o dielo? A v prípade, že dodržím hranicu oslobodených jednorázových príjmov (do 500€) tak mi z toho nevyplýva žiadna odvodová povinnosť, nie?
Tita Zmluva o dielo má byť v tomto prípadeuzatvorená podľa občianskeho zákonníka? V minulosti som už takú uzatvárala ale podľa obchodného, je to zlé?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mmj je offline (nepripojený) mmj

    mmj
    Teraz som sa nad tým začala aj ja zamýšľať.
    Pokiaľ si správne pamätám a dedukujem, tak príjmy, z kt. sa platí zdravotné poistenie, sú zosúladené s príjmami podľa ZDP. T.j. to, čo sa zdaňuje, z toho sa platia aj odvody na ZP. ZP teraz robia RZZP za daňovníkov, ktorí podali DP, kde sa uvádzajú príjmy podľa jednotlivých "paragrafov".
    Keďže príležitostný príjem do 500€ sa v daňovom priznaní neuvádza, tak predpokladám, že by sa nemali z takéhoto príjmu platiť ani odvody. Samozrejme v prípade, že ide o príležitostný príjem, nie o opakovaný príjem či už pravidelný alebo nepravidelný.
    Myslím, že aj žena na RD môže mať takýto príjem, ale na 100% to potvrdiť neviem.

    Zmluva o dielo medzi sro-čkou a ženou na MD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.