Zavrieť

Porady

8 komentárov     zbaliť
buchač Sorry......

Počkaj , pokiaľ sa šéfko poserie ....
Možno aj nejakú odmenu dá....
jslancik a pracuješ v zmenených pracovných podmienkach, alebo v pôvodných?
mart1 no vsak o tomto to je, ze som dostal napodpis dohodu o zmene pracovnych podmienok
jslancik takže robíš v zmenených podmienkach a zamestnávateľ čuší? logický krok z jeho strany. Väčšinou čuší aj druhá strana a všetko je k spokojnosti zamestnávateľa. Na výber máš buď robiť v takýchto podmienkach, alebo dať výpoveď. Alebo sa dohodnúť na podmienkach, za akých podpíšeš dohodu...
mart1 kedze preradeny zostavam, suhlas som nedal tak vlastne pracujem mimodohodnutych podmienok a ten hujer nemusi konat a ja mam moznost len dat vypoved?
J+K Pracuješ teda na pôvodnom oddelení a za pôvodných pracovných podmienok? Na žiadnej zmene ste sa nedohodli, tak by to tak malo byť.
mart1 pracujem na novom oddlenei a so zmenou nesuhlasim, tak co teraz - vsak viem ze mozem sam odist, ale v ZP sa pise ze ma konat zamestnavatel- vypoved+ odstupne ked nesuhalsim ale ten moj sa mi rehoce do ksichtu-- tak to mi vadi,
J+K Písomne by som zamestnávateľa upozornila, že trvám na pôvodnom zaradení podľa pracovnej zmluvy. Ty na novom oddelení robíš prácu podľa pôvodného zaradenia, alebo robíš niečo úplne iné? Treba vyzvať zamestnávateľa k tomu , aby Ti pridelil prácu presne podľa pracovnej zmluvy. Ak Ti nepridelí žiadnu prácu podľa platnej pracovnej zmluvy, tak síce si na pracovisku ale nemáš čo robiť. Tuším by Ti za každý taký deň mal zaplatiť 100% náhradu príjmu - prekážku na strane zamestnávateľa ... uvidíš, čo on na to
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak s podmienkami nesúhlasíš a nechceš už tam pracovať, môžeš podať výpoveď alebo skončiť PP dohodou. Samozrejme bez nároku na odstupné.
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mart1 no dakujem za rady, to viem aj ja, ze mozem dat sam vypoved, asi to dnes vyzera divne, ze chcem byt vyhodeny, hram to vsak samozrejme na to odstupne, tak sa preto pytam, lebo v diskuiach citam, ze v takychto pripadoch po nesuhlase ma konat zamestnavatel, ale ten moj nekona prave kvoli tomu odstupnemu acka a si ze odidem sam.
    Tweety Kde si čítal, že má konať tak, že dá výpoveď s odstupným?
    mart1 nesuhlasom s dohodou o zmen pracovnych podmienok sa stava zamestnanec nadbytocnym a preto dostane vypoved.
    Mna preradili na ine oddelenie, dali mi podpisat dohodu o zmene pracovnych podmienok a ja som vyjadril nesuhlas, tot vsjo
    Tweety to, či sa stáva nadbytočným je na rozhodnuti zamestnávateľa.
    buchač Zmena pracovných podmienok alebo zmena pracovnej náplne ???

    Nie rovnaké je to ...
    mart1 pre neho nasi nie som nadbytocny, ale pracujem mimo dohodnutej zmluvy - to ako sa nic nedeje? A plati tu len to obligatne nepaci mozes ist?
    veronikasad Môžeš byť konkrétnejší o akú zmenu pracovnej zmluvy sa jedná ?
    jslancik keby bol konkrétnejší, asi by to bol zásah do jeho súkromia... Mali by sme to moc jednoduché.
    mart1 v ramci organizacnych zmier preradili moju agendu na ine oddelnie aj so mnou. Na tom oddelni vsak nechcem byt tak som dal ten nesuhlas. No a to sa stale krutime dookla co sa vlôastne z pravneho hladiska deje a ci to takto moze ostat...
    veronikasad Pokial sa toto oddelenie nepresťahovalo na inú adresu ako máš v pracovnej zmluve a nezmenil sa ti druh práce dohodnutý v pracovnej zmluve - nepôjde o zrušenie pracovného miesta. Zamestnávatel nemá dôvod dať ti výpoveď s nárokom na odstupné.
      zbaliť

    Nepodpisanim dohody o zmene pracovnych podmienok som ocakaval , ze dostanem vypoved s odstupnym, zamestnavatel nekona a tvrdi, ze mi vypoved neda, co dalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.