Zavrieť

Porady

Jednoosobová s.r.o. a nárok na stravné

Zdravim Vas,prosim o radu ako je to s narokom konatela v jednoosobovej s.r.o. na stravne. Ak narok, za akych podmienok,vopred vdaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sojka je offline (nepripojený) sojka

    sojka
    Tiez mame konatela-spolocnika, ktory nie je zamestnancom s.r.o., vedie si evidenciu v knihe prichodov a odchodov tak ako ostatni zamestnanci a tym padom ma narok na stravne ako zamestnanec.

    S s.r.o. ma uzavretu mandatnu zmluvu.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Záleží na tom, či máte na mysli stravné lístky alebo cestovné náhrady.Na stravné lístky majú podľa ZP nárok len zamestnanci (musia mať uzatvorenú pracovnú zmluvu), ale na cestovné náhrady majú nárok i členovia štatutárnych orgánov, teda i konateľ.
    cinky16 mozem teda ak mam konatela v s.r.o., ale nie je zamestnanec uplatnit za kazdy pracovny den v roku 2013 cestovnu nahradu vo vyske 4 eur?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    cinky16 (mozem teda ak mam konatela v s.r.o., ale nie je zamestnanec uplatnit za kazdy pracovny den v roku 2013 cestovnu nahradu vo vyske 4 eur?
    Mýliš si tu dva rozličné pojmy. Stravné pri pracovnej ceste-Zákon o CN a zabezpečenie stravovania za odpracovaných viac ako 4 hod. podľa §152 ZP.
    Takže upresni otázku.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    cinky16 konatel nikam nechi, pracuje z domu, nie je zamestnancom v s.r.o. neviem teda, ci ma narok na nejake stravne? o co si mozem znizit ZD?
    Tweety Nie, nárok na zabezpečenie stravovania nemá.
    cinky16 a na stravne pri pracovnej ceste keby som vypisala cest. prikazy? to by mal? ci ako este by sme museli zdokladovat, ze aj skutocne niekde bol?
    Tweety Veď nie je na PC.
    cinky16 no, ale keby bol na PC a pouzival by auto nezaradene do obch. majetku, tak ako by sa dalo dat do nakladov?
    Tweety Musíš sa na to pozerať, že nič z toho, čo píšeš nie je pravda, robí z domu, tak žiadne vylepšovanie ZD, to by bolo mimo zákon.
    cinky16 tak parkrat bol aj mimo domu, ked som porozmyslala, naviac vsak 8krat za cely rok len na slovensku, tak moze si uplatnit dieco do nakladov?
    Tweety ak bol na PC v súvislosti s činnosťou konateľa, tak áno, inak nie. Veď pochop, že ak by uplnil náklady, ktoré nesúvisia s činnosťou, konal by mimo zákon.
    cinky16 jasne, ze to chapem, ved nikto netvrdi, ze nie, len ako to mam vypisat. ke pouzil svoje sukormne auto...
      zbaliť

    Jednoosobová s.r.o. a nárok na stravné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.