Zavrieť

Porady

co mi hrozi ak v pripade nesuhlasu skoncenia PP dohodou nenastupim do prace?

Ahojte poradaci,
som zamestnana na dobu urcitu a zmluva mi konci v maji 2014. Dostala som vsak pracovnu ponuku a chcu aby som nastupila uz k 1.1.2014.
Staci mi napisat dohodu o skonceni PP k 31.12.2013 podla par. 60? A co ak terajsi zamestnavatel nebude suhlasit? Co mi hrozi ak jednoducho len 1.1.2014 nenastupim a pojdem uz do novej prace? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skovco je offline (nepripojený) skovco

    skovco
    Toto som riesil davnejsie ale asi neboli nejake zmeny. V podstate ti nehrozi nic, treba vsak co najskor oznamit tvoj zamer zamestnavatelovi aby sa vedel zariadit. Ziadna dohoda, nic len mu oznam ze neprides- najlepsie pisomne, keby chcel robit ramena aby si mal dokaz.
    Teoreticky od teba moze vymahat skodu ale jedine v pripade ze preukaze ze skoda vznikla v dolsedku toho ze si neprisiel do prace -> ak das aspon par tyzdnov dopredu vediet ze neprides tak takato skoda nehrozi, to by si musel byt totalne specialny nenahraditelny zamestnanec.
    v zakone sa tusim spomina nejaka vypovedna lehota ale ne su tam ziadne sankcie pokial da vypoved zamestnanec.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    §62 ZP:
    (8) Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo na peňažnú náhradu najviac v sume, ktorá je súčinom priemerného mesačného zárobku tohto zamestnanca a dĺžky výpovednej doby, ak sa na tejto peňažnej náhrade dohodli v pracovnej zmluve; dohoda o peňažnej náhrade musí byť písomná, inak je neplatná.

    co mi hrozi ak v pripade nesuhlasu skoncenia PP dohodou nenastupim do prace?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.