Zavrieť

Porady

Predaj tovaru alebo služba

Ahojte,
chcela by som vás poprosiť - firma poskytuje služby. Na to, aby ich mohla poskytovať, musí si zákazník zakúpiť zariadenie v cene 5 tis. Sk. V zmluve je uvedené, že uhradí "zriaďovací poplatok" 5 tis. Sk.
Doteraz som do faktúry písala: fakturujeme vám zriaďovací poplatok 5 tis. Sk. Zákazník však žiada, aby som mu rozpísala do faktúry všetko, čo je zahrnuté v tomto poplatku: anténa, kábel, montáž ..., aby si to on mohol zaúčtovať a viesť ako drobný majetok na 501. Podľa mňa by si to mal dávať na 518 - zriaďovací poplatok. Ja to účtujem na 602 a potom by som to musela asi dávať na 604. Prosím, pomôžete mi s tým?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Tiež si myslím, že to nie je zriaďovací poplatok, však on si kupuje anténu, kábel - čiže tovar. Zákazník má pravdu, on si to chce účtovať na 501.

    Danielka je offline (nepripojený) Danielka

    Danielka
    Ďakujem, mysimis, ja som v Cenigovej našla, že zriaďovacie náklady na telef. prípojku sa účtujú na 518 a naša firma fakturuje zriaďovací popolatok (v ktorom je tá anténa) za pripojenie do internetu, tak som si myslela, že je to obdobné. Tak ste ma presvedčili, ďakujem.

    Predaj tovaru alebo služba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.