Zavrieť

Porady

účtovanie tržby cez terminál v JU

prosím o radu ako zaúčtovať tržbu cez terminál v JU. Na dennej uzávierke mám celkovú tržbu rozpísanú na základ a DPH, a z toho celkovou sumou platbu kartou. Môžem zaúčtovať ako tržbu do pokladne celú sumu a výdajom y pokladne cez priebežnú položku platbu kartou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Áno správne. Teda najprv zaúčtuješ tržby do pokladne a následne výdaj na priebežné položky a pri účtovaní bank. výpisu príjem z prieb. položiek.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    timejka200 Mám podobnú otázku. neplatca DPH má tržby do registračnej pokladne a takisto platia zákazníci termínolom , tie platby cez termínál mám na bankovom v ýpise, lenže sa mi nezhoduje suma . Ako je to možné?

    Ďakujem
    veronikasad Rozdiel je provízia
    timejka200 takže čo je na výpise z BU Avizo napr. 50 Eur ale na potvrdení z terminálu je 60 Eur . Tak 10 Eur je provízia pre bankuz

    čiže potom JU účtovanie : 60 Eur ostatný zdanit. príjem
    10 výdaj služba ?
    takto?
    srska koncomesačné úhrady cez pos terminál nemusia byť na bankovom výpise
    veronikasad Súhlasím, rozdiel vidíš na priebežných položkách
    timejka200 čiže to musím zaúčtovať zvlášť ako príjem kde? banka? pokladna? alebo až ked mi príde výpis ďalší
      zbaliť

    účtovanie tržby cez terminál v JU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.