Zavrieť

Porady

odpočet straty za

Mám takyto problem:
Danovnik, SZCO v roku 2001( strata: 8001,-), 2002 ( 40.019,-) a 2003 ( 99343,- ) vykazal stratu.V roku 2004 bol kladný zaklad dane 64.845,- SK,Kde uplatnil odpocet straty 64845,- . V roku 2005 je znovu kladny zaklad dane (65.000). Ako postupovat pri odpocte straty v roku 2005??
Prosim o pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    v DP uvedieš zasa straty za rok 2002 a 2003, uvedieš rok 2004, kolko si si umoril, kolko zostalo, uvedieš ZD 2005 a umoríš, kolko uznáš za vhodné.
    Do nuly alebo do ZD takého, aby ti daňová povinnosť vykryla zaplatenú daň zrážkou z úrokov. Aspoň budeš mat s týmto pokoj. Zvyšok straty necháš do roku 2005.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    tak všeobecne sa nedá povedať Áno, ale v zmysle tvojej otázky platí áno, môžeš narátať. Lebo si nemala možnosť umorovať v čase, ked platil pôvodný zákon,
    .... a mimochodom........... ďakujem..

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    Pretože začínam mať dojem, že si o chvíľu budem overovať aj svoje meno, v súvislosti s touto témou sa opýtam:
    R. 2004 strata 60 tis.
    R. 2005 zisk 15 tis.
    Mne to vychádza tak, že zisk si vykryjem minuloročnou stratou a daň z príjmu 15 tis. nemusím uhradiť. Jedná sa o PO.
    Rozmýšľam dobre?

    Za odpovede ďakujem.

    emily je offline (nepripojený) emily

    emily
    Naďa
    Pretože začínam mať dojem, že si o chvíľu budem overovať aj svoje meno, v súvislosti s touto témou sa opýtam:
    R. 2004 strata 60 tis.
    R. 2005 zisk 15 tis.
    Mne to vychádza tak, že zisk si vykryjem minuloročnou stratou a daň z príjmu 15 tis. nemusím uhradiť. Jedná sa o PO.
    Rozmýšľam dobre?

    Za odpovede ďakujem.
    Ano správne , ale nehradíš daň z 15 tis. a nie 15 tis.

    Naďa je offline (nepripojený) Naďa

    Naďa
    emily, ďakujem
    v týchto dňoch si už naozaj overujem všetko.
    Snažila som sa "dokopať" svojich klientov k tomu, aby mi podklady dali v priebehu februára s tvrdením, že v marci mi dajú presne to isté, akurát mi spôsobia časový problém. Ako vidieť, nepodarilo sa a ja ešte stále finišujem s 2 s.r.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.