Zavrieť

Porady

Prechod na ALFA plus

Milá Poraďáci,

zaujímal by ma Váš názor na prechod Krosového programu ALFA na ALFA plus. Nevidím jediný dôvod, prečo by som mala platiť za prechod na iný program. Ja som s Alfou spokojná. A nové funkcie, ktorými sa snažia obhájiť novú "plusku" pre mňa nemajú takmer žiaden zásadnejší význam. Určite nie taký, aby som kvôli tomu odmietala Alfu a túžila preskočiť na Alfu plus. A najviac ma dostalo, že za prechod na nový program (pretože pôvodnú Alfu už nebudú podporovať) si ešte aj musím zaplatiť. A z tohto výpalného mne blahosklonne ponúkajú 50% zľavu.

Naozaj by ma zaujímal Váš názor na túto obchodnú politiku....

Krásny deň želám,

Terézia
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pozri túto tému - prechod sme riešili pred 1,5 rokom

http://www.porada.sk/t192360-vase-sk...alfa-plus.html

S Alfou plus robím od začiatku roku 2013, po vychytaní počiatočných múch som si na ňu zvykla a som spokojná. Ak účtuješ platitelov DPH, malo by v nej byť zapracované pohodlnejšie zadávanie údajov do kontrolného výkazu

Ak sa rozhodneš pre prechod na Alfu plus, dohodni si v KROSe bezplatnú aktualizáciu Alfy aspoň do 30.6.2014 - mne v minulom roku vyhoveli.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

No,lenže nám už včera odišla úhrada na balík podpory starej Alfy na rok 2014 a dnes som sa dozvedela toto a príde mi to skrátka nefér...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VTerezka
No,lenže nám už včera odišla úhrada na balík podpory starej Alfy na rok 2014 a dnes som sa dozvedela toto a príde mi to skrátka nefér...
Ak vám poslali fa za balík podpory na Alfu aj pre rok 2014, tak je zrejmé, že ju ešte budú podporovať.
0 0
VTerezka VTerezka

VTerezka je offline (nepripojený) VTerezka

Ano, to je pravda, ale potom už ta suma za prechod do Alfy Plus nebude v 50% zľave ale iba v 30%. Stále mi to príde ako vydieranie. Akurát som študovala tie predchádzajúce diskusie, čo ste mi odporučila. A idem si urobiť krátky prieskum, ako sú na tom ostatné programy. Skrátka mám taký pocit, že spoločnosť Kros už nevyvíja vlastné programy, ale nakupuje len hotové balíky, ktoré sa snaží prispôsobiť. A preto mňa nútia kúpiť si niečo, o čo nemám záujem....
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VTerezka
Ano, to je pravda, ale potom už ta suma za prechod do Alfy Plus nebude v 50% zľave ale iba v 30%. Stále mi to príde ako vydieranie. Akurát som študovala tie predchádzajúce diskusie, čo ste mi odporučila. A idem si urobiť krátky prieskum, ako sú na tom ostatné programy. Skrátka mám taký pocit, že spoločnosť Kros už nevyvíja vlastné programy, ale nakupuje len hotové balíky, ktoré sa snaží prispôsobiť. A preto mňa nútia kúpiť si niečo, o čo nemám záujem....
Terezka, tých zliav ešte bude ...
Ak sa ti nebudú podmienky KROS-u páčiť, nie je to predsa jediný účtovný SW na JU

Inak doporučujem zúčastniť sa bezplatnej prezentácie na Dňoch otvorených dverí, ktoré Kros každoročne robí vo viacerých mestách na Slovensku.
0 0
Cecilia Cecilia

Cecilia je offline (nepripojený) Cecilia

a nespolupracujú náhodou s vládou? Urobí sa maličká zmena, napr. znížime DzP z 23 na 22% a už si musím kúpiť novú verziu programu. Neviem, kto má radosť z toho jedného percenta.
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Cecilia
a nespolupracujú náhodou s vládou? Urobí sa maličká zmena, napr. znížime DzP z 23 na 22% a už si musím kúpiť novú verziu programu. Neviem, kto má radosť z toho jedného percenta.
Počas ročnej doby balíka stačí stiahnuť aktualizáciu a nemusíš nič kupovať. Inak Alfa bude fungovať ešte celý 2014,mám to overené.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ALFA bude podporovaná do 31.12.2014
1 0
cigy cigy

cigy je offline (nepripojený) cigy

Mne sa zdá alfa plus oproti alfe úplná katastrofa. Z toho účtovníckeho hľadiska by sa to dalo prežiť, ale tie zmeny sa dali kľudne zapracovať do alfy. Robiť v tomto denno denne trebárs dodacie listy, katastrofa. V alfe jednym klikom vidím prehľad d.l. vyberiem, ku ktorému sa chcem dostať , môžem ho hneď opraviť. Tu kým sa preklikám. Jeden odberateľ má aj 3 prevádzky, kým sa k tomu dopracujem. Vraj program pre malých podnikateľov. Načo sú mi vymaľované tabuľky, ja potrebujem kliknúť a vidieť. Z geniálneho programu urobili humus. To je môj názor.
3 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

Zita5
ALFA bude podporovaná do 31.12.2014
...ale kontrolny vykaz pre DPH sa bude dat robit uz len v Alfe plus
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

legislatívne zmeny sa v program Alfa budú podporovať až do 31.03.2015, aby sa dalo urobiť aj DP Fo za rok 2014, to znamená, že aj kontrolný výkaz sa v programe bude dať robiť
0 0
uko uko

uko je offline (nepripojený) uko

LubenaK
legislatívne zmeny sa v program Alfa budú podporovať až do 31.03.2015, aby sa dalo urobiť aj DP Fo za rok 2014, to znamená, že aj kontrolný výkaz sa v programe bude dať robiť
prepáčte! zase som si precitala len A a nie aj B. ja som si na konci roka 2013 kúpila nie balík podpory ALFA ale už aj prechod na ALFA PLUS a mám tam vetičku: Ak ste si zakúpil prechod na ALFU plus Kontrolný výkaz DPH môžete spracovať len v programe ALFA plus
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
prosím ako sa dostanem v alfe plus do kontrolného výkazu?... nechcem ho tlačiť, len potrebujem opraviť položky z kolonky A1 na inú... ďakujem
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

v evidencii DPH, ked kliknes na prislusny riadok, rozbali sa ti aj kolonka kontrolny vykaz
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
ďakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať