Zavrieť

Porady

Úhrada straty

Môžem vykázanú stratu 2011 uhradiť nerozdeleným ziskom dosiahnutým v roku 2002? Samozrejme, že v prípade, ak o tom VZ rozhodne.
----------------
...postupnosť mi nejde do hlavy. Mám zisk - 2002 a starší, ktorý je tam preto, lebo nechcem platiť daň. Za rok 2011 je strata, nechám na neuhradenej strate. Za rok 2012 je zisk. Tento si vyplatím - daň tu nie je (teraz neberiem ohľad na ZP, zaujíma ma len povinnosť zdaňovania). A poviem si, že zisk 2002 použijem na úhradu straty 2011 a 2012 si s kľudným svedomím strčím do vačku.... Neviem, logicky by som to asi tak brala, že stratu uhrádzam až ziskom, ktorý dosiahnem po strate....
Naposledy upravil tictac7 : 12.12.13 at 13:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Môžeš. Ak je nerozdelený, tak áno. Lebo len dosiahnuť nestačí, môže byť už aj rozdelený a už s tým nič nenarobíš.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Nikde v zákone nie si limitovaná, že stratu môžeš pokryť len ziskom z nasledujúcich období...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.