Zavrieť

Porady

Može ma policia pokutovat ak stojim na zastavke mhd pri preprave osob?

som vodič nepravidelnej prepravy osob na 12 miestnom mikrobuse a cestujuci mi nastupuju a vystupuju na zastavkach mhd,mesto osadilo dop.značky zakaz zastavenia mimo mhd,a policajti ma upozornili že tu nemožem stat bez povolenia mesta.Ma mesto pravo mi zakazat stanie v zastavkach ? Za skoru odpoveď veˇmi pekne ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano, ma pravo ti to zakazat, co zjavne osadenim znaciek aj urobilo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 zakázať by mohli len ak by to bol súkromný priestor patrí tej ktorej MHD a muselo by to byť označené, sú podnikatelia rovní a rovnejší?
    ivka70 Znacky osadilo mesto, ktoreho priestor asi je .... neosadila ich konkretna MHD. Ak jurino bude mat povolenie prevadzkovat MHD v danom meste, moze na zastavke zastat, kedze o tom hovori znacka.
    pavol54 Len tak si ráno nesadol (asi) do mikrobusu a povedal si od dnes budem voziť ľudí, na to treba dve veci priestor a povolenie, pri doprave je to § 44 zák 56/2012
      zbaliť

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    Ked je to zastavka MHD, tak ma sluzit tomuto ucelu.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    si MHD? Takže otázku si si zodpovedal sám.
    jurino38 tak diky
    pavol54 Ak mesto povolilo túto živnosť musí mu umožniť prístup na zastávky zákon 56/2012 je platný

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Mestská hromadná doprava je systém liniek osobnej verejnej dopravy.
    Verejná doprava sú vozidlá hromadnej dopravy a vozidlá taxi služby
    cestná doprava sa organizuje podľa zákona 56/2012 a ty máš podľa §23 určité práva ak vykonávaš dopravu podľa platných zákonov.
    Nedaj sa. Neviem ktorý ynteligent čo nepozná zákony ale sa mu nepáčim mi rypol za názor neužitočné. Ja nie som poslanec parlamentu ja zákony netvorím ja ich len čítam a aplikujem v praxi
    Naposledy upravil pavol54 : 13.12.13 at 15:10
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mareko Mimo témy. Oprav si prosím ťa toho "ynteligenta", lebo je to ako keby si napísal plotovku .... s tvrdým y /veď poznáš ten vtip/
    pavol54 To bolo úmyselne lebo ja hovorím že sú múdri ľudia inteligencia, a ynteligenti.
    mareko Veď ja som to tak aj pochopila /preto narážka na ten vtip/, no nedá sa na to pozerať, trhá to oči
    viktorviktor - Prevádzka liniek MHD je dotovaná mestom. Súčasťou môžu byť i linky, ktoré nie sú súčasťou MHD a nie sú dotované
    - Zriaďovateľ zastávky mimo autobusovej stanice je povinný umožniť inému dopravcovi jej používanie. Vlastník, správca alebo nájomca autobusovej stanice je povinný na svojom webovom sídle zverejniť podmienky využívania priestorov a poskytovania služieb vrátane cenníka

    takže ak nemá zaplatené, policajti majú pravdu a môže robiť aj vrtule
    pavol54 spravidla ak niekto dostane oprávnenie prevádzkovať niečo tak dostane aj možnosť za určitých podmienok aj prevádzkovať svoju živnosť.dopytovateľ nehovorí a podmienkach čo mu dali na jej prevádzkovanie
    marjankaj Čítal si si to po sebe?
    On nestojí na autobusovej stanici, ale iba na zastávke mimo autobusovej stanice.
    viktorviktor viktorviktor (Dnes 17:17) - Prevádzka liniek MHD je dotovaná mestom. Súčasťou môžu byť i linky, ktoré nie sú súčasťou MHD a nie sú dotované
    - Zriaďovateľ zastávky mimo autobusovej stanice je povinný umožniť inému dopravcovi jej používanie. Vlastník, správca alebo nájomca autobusovej stanice je povinný na svojom webovom sídle zverejniť podmienky využívania priestorov a poskytovania služieb vrátane cenníka

    takže ak nemá zaplatené, policajti majú pravdu a môže robiť aj vrtule
    marjankaj Pali, vidím, že nejaký YNTELIGENT ti dal neužitočné
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Jurino, pokutovať ťa môžu, ty si povinný dodržiavať dopravné značenie, ktoré je riadne schválené všetkými dotknutými stranami. Mesto Martin dalo osadiť VDZ z dôvodu, že má spoluúčasť na MHD a "iná" preprava spôsobuje mestu straty. Toľko fakty. Prípadnú výnimku si musíš vybaviť sám. Ešte by som upravila, tie dodatkové tabule nemajú v texte Mimo MHD ale Mimo MAD /Martinská autobusová doprava/.
    Naposledy upravil mareko : 17.12.13 at 18:25
    pavol54 Isteže máš pravdu, ale musel dostať povolenie, respektíve súhlasné stanovisko mesta ak ho nedostal tak tam nemôže jazdiť, ak ho dostal tak mu museli vymedziť mantinely podnikania v zmysle zákona, teda "odtál - potál" alebo nemal dostať povolenie pretože" iná doprava spôsobuje mestu straty"
    mareko Tak ako som napísala, výnimku si musí riešiť sám. Ak má podnikanie z iného okresu či kraja /takáto doprava funguje aj mimo krajov, okresov či miest/, Mesto Martin mu nemuselo dávať povolenie na podnikanie....podrobnosti vie ale iba on sám.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Z §23
    - Zriaďovateľ zastávky mimo autobusovej stanice je povinný umožniť inému dopravcovi jej používanie

    Može ma policia pokutovat ak stojim na zastavke mhd pri preprave osob?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.